Mersin’de voleybol antrenörü Özgün Narin Şenatak’ı boşandığı ve aynı kurumda çalıştığı Hicabi Eker, darp etti. Tarsus Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, kadını sürgün etti, erkeğin ise görev yerinde kalmasına karar verdi.

Şiddet uygulayan erkek görevde kaldı, kadın sürgün edildi

Mersin’in Tarsus ilçesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde voleybol antrenörü olarak görev yapan Özgün Narin Şenatak aynı iş yerinde çalıştığı boşandığı erkek Hicabi Eker tarafından darbedildi. Tarsus Kaymakamlığı, Eker’in görev yerinde kalmasına, şiddete maruz bırakıldığını bildiren Şenatak’ın ise Toroslar ilçesine gönderilmesine karar verdi.

Tarsus Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde voleybol antrenörü olarak görev yapan Özgün Narin Şenatak, aynı kurumda işçi olarak çalışan Hicabi Eker’den boşandıktan sonra çocuklarının velayeti konusunda uzlaşamadı ve davalık oldu. Dava süreci devam ederken Şenatak, boşandığı Eker tarafından şiddete maruz bırakıldı.

Cumhuriyet gazetesinden Abidin Yağmur’un haberine göre; Şenatak, işyerinde maruz bırakıldığı tehdit, aşağılama ve baskılarla ilgili iki kez savcılığa suç duyurusunda bulundu ve üst amirlerine de dilekçeyle başvurarak Eker’den şikâyetçi oldu.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otçu ise Hicabi Eker’in görev yerinde kalmasına, şiddete maruz bırakıldığını bildiren antrenör Özgün Narin Şenatak’ın ise 80 kilometre uzaktaki Toroslar ilçesine gönderilmesi yönünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne görüş bildirdi.

5. KEZ YER DEĞİŞİMİ

Tarsus Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde memur olarak çalışan ve daha önce dört kez sürgün edilip mahkeme kararıyla görevine dönen Mehmet Özen adlı memur ise Eker’in dilekçesiyle beşinci kez sürgün edildi. Yeni görev yeri Tarsus’tan 250 kilometre uzaklıktaki Anamur oldu.

TEHDİT DE ETMİŞ

Mehmet Özen’in Özgün Narin Şenatak ve boşandığı Hicabi Eker arasında işyerinde yaşanan tartışmalara tanık olduğu, velayet davasına şahit olarak yazılması üzerine gördüklerini mahkemede anlattığı, bunun üzerine Eker’in “Karımla bir daha konuşmayacaksın. Ona yaklaşmayacaksın. Bu şekilde devam edersen sana gösteririm” diye tehdit ettiği de dilekçeye yansıdı. Özen, hiçbir uyarı ya da kınama cezası olmamasına karşın Anamur’a sürüldüğünü dava dilekçesinde dile getirdi.