Sinop’un Gerze ilçesinde beden eğitimi öğretmeni H.B., tartıştığı öğrencisi velisi tarafından şiddete uğradı. Eğitim sendikaları temsilcileri, yaşananları kınadı. Okul içerisindeki güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili inceleme başlatıldı. İlçede, Hükümet Konağı önünde toplanan, Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, Eğitim Bir Sen, Eğitim İş Sendikası temsilcileri ve öğrenciler, öğretmeni darbedildiği öne sürülen olaya tepki gösterdi. Öğretmen […]

Şiddete sendikalardan tepki

Sinop’un Gerze ilçesinde beden eğitimi öğretmeni H.B., tartıştığı öğrencisi velisi tarafından şiddete uğradı. Eğitim sendikaları temsilcileri, yaşananları kınadı. Okul içerisindeki güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili inceleme başlatıldı.

İlçede, Hükümet Konağı önünde toplanan, Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, Eğitim Bir Sen, Eğitim İş Sendikası temsilcileri ve öğrenciler, öğretmeni darbedildiği öne sürülen olaya tepki gösterdi. Öğretmen H.B.’nin ders esnasında bir veli tarafından fiziksel ve psikolojik olarak darp edildiğini belirten Türk Eğitim Sen temsilcisi Ramazan Osma, öğretmenlere yapılan sözlü ve fiziki saldırıların cezasız kalmaması gerektiğini söyledi. Osma, “Meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı esefle kınıyor, daha fazla eğitim çalışanı şiddete uğramadan harekete geçilmesi istiyoruz. Her geçen gün artan bu tarz saldırılar eğitim çalışanlarının itibarına zarar vermektedir. Kendilerine emanet edilen çocuk ve gençlerimizin donanımlı, iyi birer insan olarak toplum hayatına atılmalarını sağlamak amacıyla her türlü soruna rağmen büyük bir özveriyle çalışan öğretmenlerimize yapılan saldırıların cezasız kalmamasını istiyoruz” dedi.

Gösteriye katılan bazı öğrenciler de ellerinde ‘Öğretmenime dokunma’ ve ‘Öğretmenime kalkan eller kırılsın’ yazılı dövizler taşıyarak, olaya tepki gösterdi.