birgün

3° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 03.12.2021 13:29

"Sıfırla Bir Arasında" sanatseverlerle buluşuyor: Aralık ayı programı belli oldu

"Sıfırla Bir Arasında" sanatseverlerle buluşuyor: Aralık ayı programı belli oldu

“Sıfırla Bir Arasında” adlı tiyatro oyunu perdelerini izleyicilerine açmaya devam ediyor. John Osborne'un "Öfke" adlı eserinden hareketle hazırlanan oyunun yazarlığını ve yönetmenliğini ise Ayşe Tekin yapıyor.

Oyunun programı şöyle:

• 4 Aralık Cumartesi, Apartman Sahne 20:30 (Biletler Mobilet veya sahne gişe)

• 9 Aralık Perşembe, K! Kültüral Performing Arts 20:30 (Biletler Biletix veya sahne gişe)

• 16 Aralık Perşembe, Kadıköy Boa Sahne 20:30 (Biletler www.kadikoyboasahne.com veya sahne gişe)

• 25 Aralık Cumartesi, Koma Sahne 20:30 (Biletler Biletix veya sahne gişe)

"SIFIRLA BİR ARASINDA"

Dünyanın hızla değiştiği, her gün farklı haberlere uyandığımız, yaşam alanımızı daraltan, tehdit eden koşulların gün geçtikçe çoğaldığı şu günlerde, zamanının tesellisine ve iyileştirici gücüne olan inancımız da gitgide zayıfladı. Geçmişin yıkıntıları ve geleceğe dair korkutucu senaryolar, şimdisini kaybetmiş bir kuşağın çocukları olarak bize her gün farklı cevaplar aradığımız büyük sorular bıraktı.

“Sıfırla Bir Arasında” oyunu bu soruların içinde kaybolmuş, kendi duvarları arasında sıkışıp kalmış dört kişinin hikâyesini anlatıyor. Büyük bir şehirdeki büyük bir apartmanın çatı katında geçen oyun, seyircilerini açtığı küçük pencereden içeri sızmaya, oyun kişilerini ve oynadıkları oyunları farklı açılardan izlemeye davet ediyor.

"Parçalanmış bir şimdinin içinde hapsolan dört kişinin gündelik olanla mücadelesi. Dönüşümün zorunlu olduğu noktada yolunu kaybedenlerin, kelimelerini arayanların sesi... Dış dünyanın içeride yarattığı kırılmanın etkisiyle, kendilerine uzak düşen, harekete geçemeyen, hiçbir şeye, birbirlerine bile dokunamayanların hikâyesi. "

sifirla-bir-arasinda-sanatseverlerle-bulusuyor-aralik-ayi-programi-belli-oldu-951006-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol