birgün

14° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 20.04.2021 08:32

Şiirsel olduğu kadar tekinsiz film seçkisi

Şiirsel olduğu kadar tekinsiz film seçkisi

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Kundura Sinema çevrimiçi izleme platformu Kundurama'nın yeni seçkisi "Rüyanın Öte Yakası" ile izleyici karşısında. New York merkezli bağımsız ve deneysel film platformu Kinescope'un kurucusu ve sinema yazarı Pawel Wieszczecinski'nin küratörlüğünde hazırlanan seçkide 3 film gösterilecek. Son gösterim tarihi 19 Temmuz olan seçki, Türkçe altyazılı ve ücretsiz şekilde izlenebilecek.

“Rüyanın Öte Yakası" seçkisinde, İngiliz sanatçı ve yönetmen ikili Daniel & Clara'nın 2019 yapımı belgeselleri "Notes From A Journey / Bir Yolculuktan Notlar", Türkiye'de ilk kez gösterilecek. 10 yılı aşkın zamandır birlikte üreten ve kendilerini “bir sanatçının iki yarısı” sözüyle tarif eden Daniel & Clara ikilisinin deneysel çalışması, seyirciyi Güney Batı İngiltere'deki Wiltshire'ın Avebury köyüne doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

ÖDÜLLÜ KISALAR DA KUNDURAMA’DA

“Rüyanın Öte Yakası” seçkisinde ayrıca; Berlin ve Cannes festivallerinin geleceğin yönetmenlerinden biri olarak işaret ettiği ve programlarıyla desteklediği Hindistanlı Payal Kapadia'nın “Afternoon Clouds / Öğleden Sonra Bulutlar” (2017) ve “And What Is The Summer Saying / Ve Yaz Ne Söyler ki…” (2018) adlı ödüllü kısa filmleri de gösterilecek. Pandemi koşullarında gösterimlerini çevrimiçi sürdüren Kundura Sinema'nın film seçkileri her ay yeni filmler ve temalarla güncellenerek Kundurama'da devam edecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol