birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 05.09.2021 09:30

Silivri'de fabrikada yangını

Silivri Çanta Mahallesi'nde bir fabrikada henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin sevk edildiği yangın kontrol altına alındı.

Silivri'de fabrikada yangını

Silivri'de kauçuk üretimi yapan bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Silivri ve çevre ilçelerden olay yerinde giden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin yangını söndürme çalışmaları devam ederken aynı firmaya ait Değirmenköy'deki başka bir fabrikanın da dün yandığı ileri sürüldü.

Silivri'ye Çanta Mahallesi Millet Caddesi'nde bulunan ve kauçuk üretimi yapan plastik fabrikasında sabah saat 08.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Fabrikadaki yanıcı maddeler dolayısıyla alevler kısa sürede büyürken, yangını görenler itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine, olay yerine Silivri'den ve çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Alevlerin metrelerce yükseldiği, dumanların ise gökyüzü kapladığı yangına itfaiyenin ekipleri müdahale başlattı. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, sağlık ekipleri de olay yerinde hazır bekletiliyor.

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Alevlerin metrelerce yükseldiği, dumanların ise gökyüzü kapladığı yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2,5 saatlik çalışmasının ardından kontrol altına alındı. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, yangının soğutma çalışmaları devam ediyor.

DÜN YANAN FABRİKA DA AYNI FİRMAYA AİT ÇIKTI

Öte yandan dün Değirmenköy'de sabah 05.00 saatlerinde yangının çıktığı 10 bin metrekarelik alana kurulu fabrikanın da aynı firmaya ait olduğu öğrenildi. Polis ekipleri, fabrikalarda çıkan yangınların üzerine kundaklama ihtimaline karşın olayla ilgili soruşturma başlattı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol