ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'ın yarınki Antalya programının iptal edildiği ve Ankara'da olacağı öğrenildi. Oğan, adaylıktan çekileceği iddialarını yalanladı.

Sinan Oğan'ın Antalya programı iptal edildi

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'ın yarınki Antalya programının iptal edildiği öğrenildi.

Sözcü'nün haberine göre, Oğan'ın yarın Ankara'da olacağı belirtildi. 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesi sonrası yaşanan bu gelişme siyaset kulislerinde hareketliliğe yol açtı.

İnce de önceki günkü mitingini iptal etmişti. İnce bugün yaptığı açıklamada cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini duyurmuştu.

Bu gelişmeler üzerine Oğan'ın adaylıktan çekileceği iddiaları gündeme geldi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Oğan'ın adaylıktan çekileceği söylentisi olduğunu ancak Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın doğrulamadığını belirtti.

OĞAN'DAN AÇIKLAMA

Adaylıktan çekileceği iddiaları üzerine Sinan Oğan, "Türk milletinin aziz evlatları, sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. Son günlerde bize dönük artan provokasyon duyumları üzerine seçimin son günü herhangi bir olay yaşamak istemedik. O sebeple de bu akşam İstanbul'dayım. Haber Türk Tv'de. Yarın Ankara'da olacağım. Bize katılımlar bekliyoruz. Ankara'da olacağız. Lütfen bizim dışımızdaki hiçbir açıklamaya itibar etmeyiniz" açıklaması yaptı.