birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Sinema TV Sendikası’ndan deprem çağrısı

Sinema Televizyon Sendikası, "Film sektöründe faal olarak çalışan jenaratör, ışık malzemesi, tuvalet karavanı ve karavanların, şu günlerde dizi ve sinema projelerinde kullanılması yerine, afet bölgesine giderek arama-kurtarma çalışmalarında değerlendirilmesi daha yararlı olacaktır" çağrısını yaptı.

KÜLTÜR SANAT 07.02.2023 14:14
Sinema TV Sendikası’ndan deprem çağrısı
Abone Ol google-news

Kültür Sanat Servisi

Sinema Televizyon Sendikası, dizi ve sinema projelerinde kullanılan ekipmanların afet bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları için değerlendirilmesi konusunda bir dayanışma çağrısı yayınladı.

Sendika’nın çağrısında, “Film sektöründe faal olarak çalışan jenaratör, ışık malzemesi, tuvalet karavanı ve karavanların, şu günlerde dizi ve sinema projelerinde kullanılması yerine, afet bölgesine giderek arama-kurtarma çalışmalarında değerlendirilmesi daha yararlı olacaktır” denildi.

Dijital platformların, televizyon kanallarının ve yapımcıların katkısıyla bu felaketin aşılabileceği vurgulanan çağrıda, şu ifadeler yer aldı: “Yukarıdaki araç-gereçlerle ilgili dayanışma içinde olmak isteyen kurum/şirket ve kişiler, sendikamız aracılığı ile bölgedeki arama kurtarma ekiplerine ulaşabilirler.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun