birgün

6° PARÇALI BULUTLU

Sisi'den, Erdoğan'a 'geçmiş olsun' telefonu

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

GÜNCEL 07.02.2023 20:10
Sisi'den, Erdoğan'a 'geçmiş olsun' telefonu
Abone Ol google-news

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı.

Türkiye, dün gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin sarsıntılarıyla başa çıkmaya çalışıyor. Dünyanın birçok ülkesinden arama-kurtarma ekibi deprem bölgelerine gönderilirken, destek ve yardım mesajları gelmeye devam ediyor.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, deprem nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayan Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa temennisinde bulundu.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol