birgün

6° AÇIK

GÜNCEL 21.10.2015 12:47

Şişli Belediyesi’nde Toplumsal Eşitlik Birimi kuruldu

İnsan hakları aktivisti Boysan Yakar’ın kurulmasında emeğinin geçtiği Toplumsal Eşitlik Birimi, 22 Ekim Perşembe günü lansmanını yapıyor.

Şişli Belediyesi’nde Toplumsal Eşitlik Birimi kuruldu

Şişli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak insan haklarını temel alan ve “eşitlikçi belediyecilik” anlayışı doğrultusunda Boysan Yakar’ın öncülüğünde kurulan Toplumsal Eşitlik Birimi’nin 22 Ekim Perşembe günü lansmanı yapılacak. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Program Koordinatörü Meltem Ağduk ve CHP Milletvekili adayı Melda Onur’un da konuşmacı olacağı gecede, Türkiye’nin önde gelen STK’ları, konsolosluklar ve Şişli halkı yer alacak.

Şişli Belediyesi, yerel eşitlik ve insan hakları temel merkezli hareket ederek Toplumsal Eşitlik Birimi’ni hayata geçiriyor. Toplumsal Eşitlik Birimi, Şişli ilçesi sınırlarında bulunan STK’lar ile iletişime geçerek Kadın, Çocuk, Gençlik, LGBTİ, Yaşlı, Engelli, Mülteci ve Azınlıklar konusunda ihtiyaç, öneri ve talepler doğrultusunda çeşitli çalışmalar organize etmeyi amaçlıyor. Kentin toplumun tüm kesimleri tarafından eşit kullanımı için, katılımcı bir yerel yönetim anlayışını daha da güçlü bir şekilde örmek, Toplumsal Eşitlik Birimi’nin öncelikleri arasında yer alacak.

sisli-belediyesi-nde-toplumsal-esitlik-birimi-kuruldu-82221-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol