birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 06.12.2019 11:49

Şoföre 'tuvalet önünde oturma' cezası veren belediye başkan yardımcısı istifa etti

Kendisini görünce ayağa kalkmayan şoföre 'tuvalet önünde oturma' cezası veren İstanbul Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi istifa etti

Şoföre 'tuvalet önünde oturma' cezası veren belediye başkan yardımcısı istifa etti

İstanbul Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi istifa etti.

Sabah saatlerinde Güngören Belediye Başkanı'nın sosyal medyada yayınladığı mesajla başkan yardımcısının istifasının kabul edildiği açıklandı. Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, “Belediyemizde bugün meydana gelen üzücü olaydan dolayı ilgili başkan yardımcımızın istifası alınmıştır. Mesai arkadaşımız ve Güngören halkından özür dileriz” açıklamasında bulundu.

Dün sosyal medyada gündem olan bir görüntüde, AKP’li Güngören Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi'nin, “kendisini görüp ayağa kalkmadı” diye belediyede çalışan bir şoföre “tuvalet önünde oturma” cezası verdiği görülüyordu.

“Cezalı” şoför, mesaisi boyunca başkanlık katındaki tuvalet önünde oturup İpekçi geçtikçe ayağa kalkıp selam vermek zorunda kaldı. Güngören Belediyesi’ndeki olay AKP içinde de tepki gördü.

AKP’li eski milletvekili Mehmet Metiner “Davamız adına utanç verici bir uygulama… Gereği acilen yapılmalı…” diyerek görüntüleri paylaşmıştı.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Veysel İpekçi’nin istifa etmemesi durumunda atılması gerektiğini belirterek şu mesajı paylaşmıştı: “Kendisine ayağa kalkmadığı için tuvalet önünde nöbet tutturmak ne demek? Böyle bir kişiyi AK Partili kabul etmiyorum… Bu adam derhal Güngören Belediye'sinden istifa etmeli. İstifa etmiyorsa atılmalı… Acilen sonuç bekliyoruz…”

Metiner'in paylaştığı görsel:

skandal-olaydaki-isim-istifa-etti-658214-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız