birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 10.04.2020 22:19

Sokağa çıkma yasağı kararı sonrası yurttaşlar fırınlara akın etti!

İçişleri Bakanlığı, 31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı. Pazar günü 23.59’a kadar sürecek yasağın ardından yurttaşlar fırınların önünde kuyruk oluşturdu

Sokağa çıkma yasağı kararı sonrası yurttaşlar fırınlara akın etti!

İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla 31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından yurttaşlar fırınlara ve marketlere koştu.

Türkiye'nin çeşitli kentlerinden gelen görüntülerde bu gece saat 24:00'dan itibaren geçerli olacak sokağa çıkma yasağı haberinin ardından birçok yurttaş ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla fırın ve marketlere koştu. Böylelikle koronavirüse karşı alınan tüm tedbirler, plansızlık nedeniyle ihlal edildi

sokaga-cikma-yasagi-karari-sonrasi-yurttaslar-firinlara-akin-etti-714631-1.

FIRIN KUYRUĞUNDA KAVGA

İstanbul Bayrampaşa'da olduğu iddia edilen görüntülerde ise bir grubun kavga ettiği görüldü.

İstanbul'un Kurtuluş ilçesine ilişkin paylaşılan görüntüler:

İzmir Karşıyaka:

sokaga-cikma-yasagi-karari-sonrasi-yurttaslar-firinlara-akin-etti-714637-1.sokaga-cikma-yasagi-karari-sonrasi-yurttaslar-firinlara-akin-etti-714638-1.sokaga-cikma-yasagi-karari-sonrasi-yurttaslar-firinlara-akin-etti-714636-1.

Ankara/Sincan:

sokaga-cikma-yasagi-karari-sonrasi-yurttaslar-firinlara-akin-etti-714639-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol