28. Dönem Milletvekili Seçimi'ne kendi ismi ve amblemiyle Sosyalist Güç Birliği çatısı altında katılacak olan SOL Parti, Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini açıkladı. Açıklamada, tüm muhalefet güçleriyle birlikte mücadele edileceği vurgulandı.

SOL Parti, Cumhurbaşkanlığı Seçimi tavrını açıkladı: Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğiz

SOL Parti, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceğini duyurdu.

28. Dönem Milletvekili Seçimi'ne kendi ismi ve amblemiyle Sosyalist Güç Birliği çatısı altında katılacak olan SOL Parti, Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ne ilişkin tavrını açıkladı.

SOL Parti'den yapılan yazılı açıklamada, "Partimiz uzun zamandır CB seçimlerde geniş bir muhalefet mutabakatının oluşmasını ön plana alan bir çaba içinde olmuştu. Gelinen aşamada böyle bir mutabakatın oluşmasını çok önemli buluyoruz" denildi.

Açıklamada, "Seçim sürecinde yaşanabilecek olası sorunlar karşısında Saray rejiminin yıkılması için Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vererek tüm muhalefet güçleriyle birlikte mücadele edeceğiz" ifadelerine yer verildi.