birgün

10° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 14.01.2021 12:58

SOL Parti’den AKP’li ismin yakınlarına verilen 7 milyon TL’lik ihaleye tepki: Yandaşa peşkeş çekilen paralar halkındır!

AKP Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir’in yeğenlerinin sahibi olduğu şirketin AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nden 7 milyon TL’lik ihale almasına tepki gösteren SOL Parti Sancaktepe Yönetim Meclisi, “Yandaşa peşkeş çekilen paralar halkındır” dedi.

SOL Parti’den AKP’li ismin yakınlarına verilen 7 milyon TL’lik ihaleye tepki: Yandaşa peşkeş çekilen paralar halkındır!

SOL Parti Sancaktepe Yönetim Meclisi, AKP Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir’in yeğenlerinin sahibi olduğu şirketin AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nden 7 milyon TL’lik ihale almasına tepki gösterdi.

Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan SOL Parti Sancaktepe Yönetim Meclisi, derinleşen ekonomik krizin bir kez daha halkı vurduğuna dikkati çekti. Açıklamada, “Saray’ın ve onun yandaşlarının ne kadar rahat bir yaşam sürdüğünü, emekçi halka neyi reva gördüklerini bir kez daha görmüş olduk” ifadesine yer verildi.

Sancaktepe halkının faturalarını dahi zor ödediği, esnafların pandeminin getirdiği ağır ekonomik koşullar nedeniyle kepenklerini açmadığı kaydedilen açıklamada, “Sancaktepe Belediyesi bütçeyi halka değil, kendi propaganda malzemelerine harcayarak yandaş firmalara peşkeş çekiyor” denildi.

SOL Parti Sancaktepe İlçe Teşkilatı tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Pandemi sürecinin oluşmasıyla daha da derinleşen ekonomik kriz yine sarayı değil, emekçi halkı vuruyor. Sarayın ve onun yandaşlarının ne kadar rahat bir yaşam sürdüğünü, emekçi halka neyi reva gördüklerini bir kez daha görmüş olduk. AKP'li Sancaktepe Belediyesi, 3.2 milyon TL'lik halkın bütçesini kendi propaganda malzemeleri için kullanacak. Sancaktepe halkı elektrik, su, doğalgaz faturalarını dahi zor öderken, esnaflar pandeminin getirdiği ağır ekonomik koşullar nedeniyle kepenklerini açmazken Sancaktepe Belediyesi bütçeyi halka değil, kendi propaganda malzemelerine harcayarak yandaş firmalara peşkeş çekiyor. Bizler bu zihniyetin kendisini de, yönetimini de çok iyi tanıyoruz. Yandaşa değil, halka bütçe istiyoruz!”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol