birgün

11° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 14.01.2021 12:58

SOL Parti’den AKP’li ismin yakınlarına verilen 7 milyon TL’lik ihaleye tepki: Yandaşa peşkeş çekilen paralar halkındır!

AKP Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir’in yeğenlerinin sahibi olduğu şirketin AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nden 7 milyon TL’lik ihale almasına tepki gösteren SOL Parti Sancaktepe Yönetim Meclisi, “Yandaşa peşkeş çekilen paralar halkındır” dedi.

SOL Parti’den AKP’li ismin yakınlarına verilen 7 milyon TL’lik ihaleye tepki: Yandaşa peşkeş çekilen paralar halkındır!

SOL Parti Sancaktepe Yönetim Meclisi, AKP Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir’in yeğenlerinin sahibi olduğu şirketin AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nden 7 milyon TL’lik ihale almasına tepki gösterdi.

Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan SOL Parti Sancaktepe Yönetim Meclisi, derinleşen ekonomik krizin bir kez daha halkı vurduğuna dikkati çekti. Açıklamada, “Saray’ın ve onun yandaşlarının ne kadar rahat bir yaşam sürdüğünü, emekçi halka neyi reva gördüklerini bir kez daha görmüş olduk” ifadesine yer verildi.

Sancaktepe halkının faturalarını dahi zor ödediği, esnafların pandeminin getirdiği ağır ekonomik koşullar nedeniyle kepenklerini açmadığı kaydedilen açıklamada, “Sancaktepe Belediyesi bütçeyi halka değil, kendi propaganda malzemelerine harcayarak yandaş firmalara peşkeş çekiyor” denildi.

SOL Parti Sancaktepe İlçe Teşkilatı tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Pandemi sürecinin oluşmasıyla daha da derinleşen ekonomik kriz yine sarayı değil, emekçi halkı vuruyor. Sarayın ve onun yandaşlarının ne kadar rahat bir yaşam sürdüğünü, emekçi halka neyi reva gördüklerini bir kez daha görmüş olduk. AKP'li Sancaktepe Belediyesi, 3.2 milyon TL'lik halkın bütçesini kendi propaganda malzemeleri için kullanacak. Sancaktepe halkı elektrik, su, doğalgaz faturalarını dahi zor öderken, esnaflar pandeminin getirdiği ağır ekonomik koşullar nedeniyle kepenklerini açmazken Sancaktepe Belediyesi bütçeyi halka değil, kendi propaganda malzemelerine harcayarak yandaş firmalara peşkeş çekiyor. Bizler bu zihniyetin kendisini de, yönetimini de çok iyi tanıyoruz. Yandaşa değil, halka bütçe istiyoruz!”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız