birgün

22° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 22.06.2021 09:42

SOL Parti’den Atılım Tekstil direnişine ziyaret

SOL Parti’den Atılım Tekstil direnişine ziyaret

EMEK SERVİSİ

Bursa Kestel’de faaliyet gösteren Atılım Tekstil fabrikasında, TEKSİF Sendikası’nda örgütlendikten sonra işten atılan işçileri ziyaret eden SOL Parti üyeleri işçilerin haklı mücadelesinde yanlarında olduklarını belirtti.

Direnişe 17 Mayıs’tan beri devam eden işçilere dün gerçekleştirilen ziyarette SOL Partililer, işçilerin direnişinin bir varoluş kavgası olduğunu, sonuna kadar işçilerin yanında olacakları vurguladı.

TEKSİF Şube Sekreteri Hakan Umutkan da bu ziyaretin kendileri için büyük anlam ifade ettiğini belirterek, işçiler adına SOL Partililere teşekkür etti. Direnişteki işçiler ise Atılım Tekstil’in tüm baskılarına karşın mücadelelerinde asla geri adım atmayacaklarını kaydetti. Ağır koşullar altında çalışmak zorunda bırakıldıklarını anlatan işçiler, “Bunca emeğimize rağmen bizi insan gibi görmediler. Bunun en büyük örneği sendikalaşma sürecinde bize yaşattırdıklarıdır” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol