birgün

27° AZ BULUTLU

SİYASET 11.07.2020 16:33

SOL Parti’den Ayasofya tepkisi: Halkın sorunları büyürken siyasal islamcılar Cumhuriyetle hesaplaşıyor

Ayasofya’nın ibadete açılma kararına ilişkin bir açıklama yapan SOL Parti, söz konusu karara tepki gösterdi. Açıklamada, “İnsanlığın ortak mirası olan Ayasofya’nın müze olarak kalmasını savunmak hepimizin sorumluluğudur” denildi.

SOL Parti’den Ayasofya tepkisi: Halkın sorunları büyürken siyasal islamcılar Cumhuriyetle hesaplaşıyor

SOL Parti, Ayasofya’nın ibadete açılma kararına yönelik bir açıklama yaptı. “Ülkeyi yönetme becerisini kaybeden, halkı işsizlik ve yoksulluk girdabına mahkum eden bu kötülük rejimi halkın hiçbir talebini karşılayamıyor” ifadelerine yer verilen açıklama, “Bu sorunlar ortada dururken iktidardan şimdi de Ayasofya’yı cami yapma hamlesi geldi” denildi.

Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, gerici rejimin Cumhuriyet’in ilerici birikimlerini ortadan kaldırma hedefinin sürdürüldüğü kaydedilerek, “Ayasofya’nın müze olarak kalmasını sağlamak hepimizin sorumluluğudur “ denildi.

SOL Parti tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

sol-parti-den-ayasofya-tepkisi-halkin-sorunlari-buyurken-siyasal-islamcilar-cumhuriyetle-hesaplasiyor-755348-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız