birgün

22° AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.02.2020 15:19

Sol Partili gençlerden Ensar Vakfı’na yumurtalı protesto

Sol Partili gençlerden Ensar Vakfı’na yumurtalı protesto

Başkentgaz’ın, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na 8 milyon dolar aktardığının ortaya çıkmasının ardından Sol Partili gençler “Bu rezil düzenin her yanından pislik akıyor!” diyerek daha önceden de çocuk istismarlarıyla gündeme gelen Ensar Vakfının Kadıköy Şubesi’nin önünde bir araya geldi.

Ensar Vakfı Kadıköy Şubesi önünde açıklama yapan Sol Partililer, “Bu rezil düzenin her yanından pislik akıyor! Doğalgaz el yakıyor! Paramız Ensar’a gidiyor!” pankartıyla bir araya gençler yaptıkları açıklamada “Doğalgaza yapılan zam üstüne zamlarla faturalar cep yakıyor. Anlaşılıyor ki, kabaran faturalarımızın nedenlerinden birisi de (gizli) Ensar vergisi. İktidardan ihale alan şirketler halkı soyarak; ihale bedeli olarak paralel vakıflara para aktarıyor ve bunu da Kızılay gibi bir yardım kuruluşunu paravan olarak kullanıp vergiden de kaçarak yapıyorlar. İktidar kirli ve karanlık ilişkiler ağında yüzüyor, bu ortaya çıkan ise buzdağının görünen yüzünden başkası değil. Her yanından pislik akan bu rezil düzene mahkum da razı da değiliz. Birlikte temizleyebiliriz, temizleyeceğiz!” dedi.

sol-partili-genclerden-ensar-vakfi-na-yumurtali-protesto-683046-1.Erenköy'de bulunan Ensar Vakfı Kadıköy Şubesi önündeki eylemde, "Zam Zulüm Yoksulluk işte AKP", "Ensarın Kökünü Kazıyacağız" sloganları atıldı.

Açıklama ve sloganların ardından Sol Partili gençler ellerindeki yumurtaları Ensar Vakfının Kadıköy Şubesine fırlattı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız