birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 28.07.2021 11:22

Son 1 haftada vaka sayısının en fazla arttığı iller açıklandı

17-23 Temmuz arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Buna göre, İstanbul, Ankara ve İzmir'de vaka sayıları geçen haftaki tabloya göre arttı. Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamasına göre Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Giresun ve Iğdır, son 1 haftada vaka sayısının en çok arttığı şehirler oldu.

Son 1 haftada vaka sayısının en fazla arttığı iller açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 1 haftada vaka sayısının en fazla arttığı şehirleri açıkladı. Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Giresun ve Iğdır en fazla vaka artışının yaşandığı iller oldu. İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Tablosunda da İstanbul, Ankara ve İzmir'de vaka artışı yaşandığı görüldü.

Bakan Koca, 17-23 Temmuz arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını açıkladı.

Türkiye genelinde 17-23 Temmuz'da illere göre haftalık Covid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 88,19, Ankara'da 69,13, İzmir'de 33,43 oldu.

İllere göre haftalık Covid-19 vaka sayısı, geçen hafta her 100 bin kişide İstanbul'da 75,12, Ankara'da 57,95, İzmir'de ise 24,46 olarak belirtilmişti.

Siirt bu hafta 100 binde 748,39 vaka ile ilk sırada yer aldı. Bu ildeki 100 binde Covid-19 vaka sayısı bir önceki hafta 471,57 olarak kayıtlara geçmişti.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "llerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgını kontrol altında tutma gücümüzü zora sokmayalım. Aşı olup tedbirlere uymak zorundayız" ifadelerini kullandı.

illere-gore-haftalik-vaka-sayisi-aciklandi-istanbul-ankara-ve-izmir-de-vakalar-artti-903558-1.

VAKA SAYISININ EN FAZLA ARTTIĞI İLLER

Sağlık Bakanı Koca, son bir haftada vaka sayısının en fazla arttığı illeri de açıkladı. Buna göre, Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Giresun ve Iğdır vaka sayısının en çok arttığı şehirler oldu.

Koca, "Vaka sayılarındaki artış ve aşılanma oranları arasında ilişki var. Aşı olup tedbirlere uyun" değerlendirmesinde bulundu.

illere-gore-haftalik-vaka-sayisi-aciklandi-istanbul-ankara-ve-izmir-de-vakalar-artti-903559-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol