birgün

18° PARÇALI BULUTLU

SPOR 22.09.2020 16:26

Sörloth'un bonservis bedeli açıklandı

Trabzonspor, Alexander Sörloth'un 20 milyon avro karşılığında Leipzig'e satıldığını borsaya bildirdi.

Sörloth'un bonservis bedeli açıklandı


Trabzonspor, Sörloth'un 20 milyon avro + 2 milyon avro bonus karşılığında satıldığını açıkladı. Trabzonspor, bir sonraki transferin kârından yüzde 20 pay alma hakkına sahip.

Bordo mavili ekipten yapılan açıklamada, "Anlaşmaya göre; RB Leipzig Kulübü, kulübümüze sözleşme fesih bedeli olarak 20.000.000 Euro ödenecektir. Futbolcunun maç oynama sayısına göre toplamda 2.000.000 Euro bonus ödenecektir. Futbolcunun başka bir kulübe transferi halinde, bu transfer dolayısıyla katlanılan maliyetler sonrası kalan transfer karının %20 si kulübümüze ödenecektir." ifadeleri yer aldı.

Norveçli futbolcunun bonservisi Crystal Palace'ta olduğu için Trabzonspor, bu transferden 10 milyon avroyu kasasına koyacak. Bonservisin diğer yarısını İngiliz kulüp alacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız