birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Şort giyen kadına saldırıp serbest bırakılmıştı: Tepkiler üzerine yeniden gözaltında

Antalya'da şort giydiği bahanesiyle bir kadına saldıran ve ifade vererek serbest kalan Mahsun Tatar yeniden gözaltına alındı.

GÜNCEL 18.05.2021 19:26
Şort giyen kadına saldırıp serbest bırakılmıştı: Tepkiler üzerine yeniden gözaltında
Abone Ol google-news

Antalya'da üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu'nu şortla çöp atmaya çıktığı için saçlarından sürükleyerek darp eden komşusu Mahsun Tatar, serbest bırakılmasına gelen tepkilerin ardından bugün yeniden gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 11 Mayıs sabaha karşı Elif Ülkü Eroğlu'nun darp edilmesine ilişkin zanlı Mahsun Tatar'ın yeniden gözaltına alındığı kaydedildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, "Söz konusu olayla ilgili olarak görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuş, tartışmanın komşuluk ilişkilerinden kaynaklandığı ve M.T. ile E.Ü.E. arasında arbede yaşandığı tespit edilmiştir. E.Ü.E'nin aldığı doktor raporunda basit tıbbi müdahaleyle giderilebilir şekilde yaralandığı belirlenmiştir" ifadesine yer vermişti.

Açıklamada, soruşturmanın tüm yönleriyle ve titizlikle devam ettirildiği bildirilmişti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞMIŞTI

Antalya'da Kepez ilçesinde yaşayan üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, 11 Mayıs 2021 günü, sahurdan sonra sokağındaki konteynere çöp dökmek için evinden dışarı çıktı. Bu sırada komşusu Mahsun Tatar, “O..... musun böyle giyiniyorsun?” diyerek sözlü saldırıda bulundu. Bunun üzerine Eroğlu, Mahsun Tatar'a “Sana mı soracağım?” diyerek tepki gösterdi. Sözlü saldırılarını devam ettiren Mahsun Tatar, Eroğlu'na saldırdı. Saçlarından tutularak yerde sürüklenen ve darbeler alan Eroğlu, çığlıklarını duyan ailesi tarafından kurtarıldı.

Eroğlu'nun şikâyeti üzerine gözaltına alınan Mahsun Tatar, ifadesinde kimseye saldırmadığını, karşı tarafın saldırdığını öne sürdü ve serbest kaldı.

Elif Ülkü Eroğlu, yaşadığı dehşeti sosyal medyadan paylaşarak anlattı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı olaya tepki göstererek, Eroğlu'na destek mesajları gönderdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol