birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 02.03.2017 13:34

Sosyal psikolojinin kurucularından Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı hayatını kaybetti

Sosyal psikolojinin kurucularından Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı hayatını kaybetti

Sosyal psikolojinin kurucularından ve uluslararası psikoloji dünyasının önemli isimlerinden olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı hayatını kaybetti. Kağıtçıbaşı’nın vefat haberini paylaşan Bilim Akademisi, “Bilim Akademisi üyesi Çiğdem Kağıtçıbaşı’nı kaybetmenin derin üzüntü içindeyiz” mesajını paylaştı.

Evrensel'de yer alan habere göre; Kağıtçıbaşı ,1940’da İstanbul’da doğdu. 1959’da Robert Kolejinden mezun olan Çiğdem Kağıtçıbaşı, Massachusetts’teki Wellesley College’de, psikoloji alanında lisans eğitimi aldı ve 1961 yılında mezun oldu. Kağıtçıbaşı, doktora tezini 1967 yılında Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nde sosyal psikoloji alanında verdi. Porf. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, günümüzde 1.200’ün üzerinde atıf ile en çok atıf yapılan psikologlardan ve akademisyenlerden biri.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol