birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

Sosyalist ve sol partilerden Kızıldere’nin 50. yılında anma mesajları: ON'lar 50 yıldır kutup yıldızımız

Kızıldere direnişinin 50. yılında sol parti ve kurumlar, katledilen devrimcilerin unutulmadığını ve mücadelelerinin sürdüğünü, yayımladıkları mesajlarla vurguladı.

GÜNCEL 30.03.2022 15:19
Sosyalist ve sol partilerden Kızıldere’nin 50. yılında anma mesajları: ON'lar 50 yıldır kutup yıldızımız
Abone Ol google-news

Mahir Çayan, Sabahattin Kurt, Nihat Yılmaz, Saffet Alp, Sinan Kazım Özüdoğru, Ertan Saruhan, Hüdai Arıkan, Ahmet Atasoy, Ömer Ayna ve Cihan Alptekin’in 30 Mart 1972’de Kızıldere’de katledilmesinin yıl dönümünde sol sosyalist partilerden anma mesajları paylaşıldı.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan'ın idamlarını engellemek için NATO üssündeki 3 yabacı görevliyi kaçıran 10 devrimcinin Tokat'ın Kızıldere köyünde katledilişlerinin 50. yılında sol sosyalist partilerin paylaştıkları mesajlar şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol