birgün

9° PARÇALI BULUTLU

EGE'DE BİRGÜN 26.02.2020 12:57

Soyer: Tarım için küçük üreticiyi yaşatmamız gerekiyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 80 Tireli muhtarla bir araya geldi. "Bu memleketin kurtuluşunun tarımda olduğunu biliyoruz" diyen Soyer, "Tarım için de küçük üreticiyi yaşatmamız gerekiyor. Daha çok üretin. Siz ne üretirseniz biz satın alacağız" ifadelerini kullandı

Soyer: Tarım için küçük üreticiyi yaşatmamız gerekiyor

BİRGÜN İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir’e uzak ilçelerin muhtarlarıyla buluşmaya devam ediyor. Tunç Soyer bugün Tire’deydi. Tire Kent Arşivi Merkezi’nin (TİKAM) açılışına katılan Soyer, ardından Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın ev sahipliğinde Tireli muhtarın taleplerini dinledi. Soyer talepleri tek tek not aldı, başlatılan çalışmalarla ilgili muhtarları bilgilendirdi.

Toplantıda Soyer, Seferihisar’da başlayan İZTAŞIT uygulamasının Tire’ye de geleceğini söyledi. Küçükbaş hayvancılığın güçlendirilmesinin önemini vurgulayan Soyer, Tire’ye en kısa zamanda mobil mezbaha kuracaklarını söyledi.

Soyer İpekçiler Mahallesi Muhtarı Berna Kireşçi’yi de Tire’deki 88 muhtar içinde tek kadın muhtar olduğu için tebrik etti.

KURTULUŞ TARIMDA

Üç saatlik toplantının ardından yeniden söz alan Tunç Soyer tarımın öneminin altını çizdi. Soyer şöyle konuştu: “Bu memleketin kurtuluşunun tarımda olduğunu biliyoruz. Tarım için de küçük üreticiyi yaşatmamız gerekiyor. Bu yüzden kırsal kesime hizmet götürmek çok önemli. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Siz de mutlaka kooperatifler kurun ya da mevcut kooperatifleri güçlendirin. Daha çok üretin. Siz ne üretirseniz biz satın alacağız.”

Toplantıda ulaşım, üretim yollarının asfaltlanması, foseptik çukurlarının açılması, köylere parke taş döşenmesi, içme suyu çalışmalarının yapılması, derelerin ıslah edilmesi, mezarlık duvarlarının yenilenmesi, kütüphanelere kitap temin edilmesi, gençlere halı saha, çocuk oyun parkı, spor alanlarının kurulması talepleri öne çıktı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız