birgün

20° AÇIK

Soylu: Amerika şöyle istiyor; erkeklerle erkekler, kadınlar da kadınlarla evlensin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yayımladığı dış politika raporuna tepki gösterdi. "İçişleri Bakanlığı'na büyük bir paragraf açılıyor" diyen Soylu, LGBTİ+ları hedef aldı.

SİYASET 17.04.2022 10:17
Soylu: Amerika şöyle istiyor; erkeklerle erkekler, kadınlar da kadınlarla evlensin
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa’da Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları’nın düzenlediği sahur programında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı’nın yayımladığı dış politika raporunu eleştirdi.

Raporun hiçbir anlam ifade etmediğini söyleyen Soylu, hedefine LGBTİ+ları aldı.

‘LUT KAVMİ GİBİ OLACAKSINIZ, HAŞR OLACAKSINIZ’

Raporda Türkiye’nin FETÖ ve PKK’ya karşı mücadeledeki tutumunun eleştirildiğini söyleyen Soylu, “Orada diyor ki ‘Türkiye, FETÖ ve PKK’ya haşin davranıyor. Onlar terörist değil. Onlar siyasi tutuklu. Yani biz onları siyaset sebebiyle tutuklu hale getirmişiz’ diyor. Yetmedi. İçişleri Bakanlığı’nı eleştiren büyük bir paragraf açıyor” İfadelerini kullandı.

Açıklamalarında sık sık kadın ve LGBTİ+ları hedef gösteren Soylu, rapora ilişkin yaptığı değerlendirmede Amerika'nın 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasındaki tavrına da değindi.

Soylu şöyle konuştu:

"Amerika şöyle istiyor; dünyanın her yerinde erkeklerle erkekler evlensin. Kadınlar da kadınlarla evlensin. Ya siz evleneceksiniz, Lut kavmi gibi olacaksınız, haşr olacaksınız. Ben size ne diyeyim? Biz neymiş, buna müsamaha göstermiyormuşuz. FETÖ'ye müsamaha göstermiyormuşuz. PKK'ya müsamaha göstermiyormuşuz. LGBT'ye müsamaha göstermiyormuşuz. Türkiye huzurlu bir hale gelmiş ve bu huzurlu hale gelmelerinden de bunlar rahatsızlanmış. Sizin bizim hakkımızda rapor yazmanız değil, biz sizin hakkınızda rapor yazarsak esas o zaman yandı gülüm keten helva. Sen daha dün kendi generalini PYD/PKK terör örgütünün bir sözde yöneticisine göndermedin mi binlerce tır silahla beraber? Onlar Türkiye’nin huzurunu ve birliğini bozsun diye göndermedin mi? Sen vakıfların vasıtasıyla Türkiye’deki birtakım sözde gazetecilere paralar yağdırıp bu ülkede 15 Temmuz darbesi dahil olmak üzere bu ülkenin birliğini ve beraberliğini bozabilmek için her türlü iftiralar attırmadın mı? Sen 15 Temmuz darbesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın uçağı havadayken birilerine nerede olduğunu göstermek için yayınlar yapmadın mı?

'AHLAKIMIZA, AİLE YAPIMIZA SALDIRDINIZ'

Burada birtakım muhabirlerin ileri geri ortaya koydukları süreçlerin dışında hiçbir şey ifade etmiyor. Ne kadar çatlarsan çatla. Biz PKK’yı gömdük, gömmeye devam edeceğiz. Biz FETÖ’yü gömdük, gömmeye devam ediyoruz. Batı’da ne kadar muhafaza etmeye çalışırsanız çalışın. Bize hangi musallatları ortaya koymaya çalışırsanız çalışın. Herhangi bir başarı elde edemezsiniz. Bizim ahlakımıza, aile yapımıza bizim birliğimize inancımıza ve değerlerimize saldırdınız. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye buna prim vermedi vermeyecek"

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol