birgün

12° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 08.11.2019 16:31

Soylu: DEAŞ'lıların iadesine pazartesi başlıyoruz

Soylu: DEAŞ'lıların iadesine pazartesi başlıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, IŞİD üyelerinin Pazartesi gününden itibaren ülkelerine iade edileceklerini söyledi.

Altındağ Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Merkezi'nin açılışındakonuşan Soylu, IŞİD'lilerin ülkelerine iade işlemleriyle ilgili olarak, "Şimdi biz 'bunları size iade edeceğiz' diyoruz, Çatlasanız da patlasanız da silseniz de saklasanız da vatandaşlıktan çıkarsanız da çıkarmasanız da sizin ülkenize göndereceğiz" dedi.

'PAZARTESİ’DEN İTİBAREN BAŞLIYORUZ'

Türkiye’nin yakaladığı IŞİD üyelerinin iadesinin pazartesi günü başlayacağını söyleyen Soylu, "Avrupa'ya diyoruz ki 'Bunları size göndereceğiz, 3 tane, 5 tane, 10 tane göndereceğiz'. Bunlar bizim insanımız değil ki sizin kendi insanlarınız. Oradan paketlemiş göndermişsiniz. Şimdi biz 'bunları size iade edeceğiz' diyoruz, pazartesiden itibaren başlıyoruz. İade edeceğiz, ayağa kalkıyorlar. 'Biz bunları vatandaşlıktan attık, siz ne yaparsanız yapın'. Yok öyle yağma. Çatlasanız da patlasanız da, silseniz de saklasanız da, vatandaşlıktan çıkarsanız da çıkarmasanız da, sizin ülkenize göndereceğiz" dedi.

DHABir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız