birgün

20° AÇIK

Soylu: HDP milletvekili polisimize yumruk attı, Kılıçdaroğlu müsebbibi sensin

HDP Milletvekili Saliha Aydeniz'in polise yumruk attığın söyleyen Bakan Süleyman Soylu, bunun sorumlusunun da Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

SİYASET 12.06.2022 21:12
Soylu: HDP milletvekili polisimize yumruk attı, Kılıçdaroğlu müsebbibi sensin
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Milletvekili Saliha Aydeniz'in polise yumruk attığını ve gerekli suç duyurusunun yapıldığını söyleyerek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçladı.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Terörist cenazesine de, terörist başı için yürümek isteyene de müsaade etmeyiz. Bugün, terörist başı, bebek katiliyle ilgili yürüyüş için Bursa Gemlik'e; içinde PKK'nın emir eri sözde milletvekilleri dahil birçok yerden gitmek isteyenlere hiçbir yerde elbette müsaade etmedik. Kadıköyden gitmek isteyip direnenler gözaltında... Polisimize yumruk atan terörist bozuntusunun ismi, HDP Milletvekili Saliha Aydemir. Gerekli suç duyurusu yapılıyor. Kılıçdaroğlu, müsebbibi sensin" ifadelerini kullandı.


Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol