birgün

17° AÇIK

Soylu: Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li belediye başkanlarının telefonlarının dinlenildiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

SİYASET 29.12.2021 23:57
Soylu: Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ile kol kola girip, eşbaşkanları ile şen şakrak fotoğraf çektirince, hem huyundan hem suyundan kapmış" dedi.

Bakan Soylu, "Aynı iftirayı, her yıl Aralık ayında değiştirerek tekrarlayan Kılıçdaroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?

Gazetelerin Ankara temsilcileri ile kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sadece Ekrem İmamoğlu değil tüm CHP’li belediye başkanlarının telefonlarının dinlenildiğini ifade etmişti.

Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti:

"Yerel yönetimlerde CHP’nin başarısını Erdoğan bir türlü sindiremedi. Nasıl kaybettik İstanbul’u, Ankara’yı, Mersin’i diyorlar… Ağır suçlamalar yapıyor. “Terör örgütleriyle iltisaklı şu kadar kişi belediyelerde var” diyor. İçişleri Bakanı söylüyor, sonra Erdoğan söylüyor. Akıl var, mantık var… Belediye Başkanı, MİT Başkanı mı bunu bilsin? Ama onların yanında terör örgütleriyle irtibatlı bir sürü adam var. Sadece orası değil ki bütün belediye başkanlarımızın telefonlarını dinliyorlar. Özel masalar kurdular, alınan elemanlara bakıyorlar. Allah akıl, fikir versin."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol