İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari’den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Kılıçdaroğlu, buradan size söylüyorum. 2023’te Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti ve Cumhur İttifakı sizi öyle bir hezimete uğratacağız ki, sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak” dedi.

Soylu: Kılıçdaroğlu, sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak


AKP Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Teşkilat Akademisi Hakkari Eğitim Programı’ etkinliğinde kürsüye çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Avrupa’nın kayyumlara karşı demokrasi şudur budur bakmayın dertleri kayyum ve demokrasi değil, belediyeler değil. Onların demokrasi ile bir ilgisi olsaydı, demokrasi getirdikleri yerleri savaş cenderesine çevirmezlerdi," diyerek şunları söyledi:

"Demokrasiyi bahane edip Irak’a, Suriye’ye, Afganistan’a girdiklerinde Müslüman kanı içmezlerdi. Demokrasi yok, demokrasi onlar için bahane. En önemli meseleleri, o belediyeler teröre destek veriyorlardı. Avrupa ülkeleri binlerce tır silah gönderiyorlar. Türkiye’yi diz çökertmeye çalışıyorlar. 10 büyükelçi ile bize ayar vermeye çalışıyorlar. Neymiş, hukukun üstünlüğü, hukukun üstünlüğünün hangi noktasına sığar. Bunu nasıl ifade edersin. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne sığmaz. Bir tek dertleri var, Türkiye’nin ayakta durmasını istemiyorlar. Türkiye’nin güçlenmesini istemiyorlar. Türkiye'nin zenginleşmesini istemiyorlar. Türkiye’nin etrafındaki coğrafyaya adaleti, insan haklarını, hukukun üstünlüğünü, şefkatini, onların getirdiği huzursuzluğu ortadan kaldırmasına tahammül edemiyorlar. Hep beraber bir araya gelseler, Recep Tayyip Erdoğan’ın da, AK Parti’nin de, Cumhur İttifakı’nın da, Türkiye’nin de yürüyüşünü engelleyemeyecekler."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çatan Bakan Soylu, “Hep birlikte pandemi dönemini geçirdik, birçok insanımızı kaybettik. Dünya bir virüse mağlup oldu, dünya hala çırpınıyor. Biz buna nasıl bir çare bulacağız diye. O büyük büyük devletler, o büyükelçilerin mensup oldukları devletler hastalarına bakamadılar, rezil oldular. Koridorlar da yetmedi, hastane dışında, morglara insanları paket paket sıkıştırdılar. Her şeyi sakladılar ve gizlediler. Birbirlerinin maskelerine havaalanında korsanlık yaptılar. Medeniyetleri alt üst oldu. Bütün foyaları meydana çıktı. Peki Türkiye, Kılıçdaroğlu denilen birisi var, çıkıp dedi ki, ‘bu şehir hastanelerinin hesabını soracağım.’ Hesap sormayı iyi bilir. Şimdi pankart asmış ‘kaybettiğimiz zamanı geri kazanalım.’ İnsanda biraz yüz olur. Yıllardan beri seçim kaybediyorsun. Sen CHP’ye kaybettirdin. Sen bir kere oradan git, onlar kaybettiği zamanı geri kazansın. Kaybetmekten bahsedene bakar mısın, Kılıçdaroğlu," diye konuştu.

"Şimdi hesap soracağım diyor. Kimlerle birlikte. Organize suç örgütü çeviriyorlar. Avrupa’yla, büyükelçilerle, ABD ile bize hesap soracaklarmış. Neyin hesabını soracaklar," diyen Soylu, "Kılıçdaroğlu, buradan size söylüyorum. 2023’te Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti ve Cumhur İttifakı sizi öyle bir hezimete uğratacağız ki, sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak. Biz işimize gücümüze dalmışız, bir taraftan kaçak göçle uğraşıyoruz, bir taraftan ülkemiz huzur ve güven içerisinde olsun diye onunla uğraşıyoruz, Libya’dan Azerbaycan’a kadar etrafımızdaki coğrafyanın huzur içerisinde olması için uğraşıyoruz. Biz bunlarla uğraşırken, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve onun yanındaki bize arkadan kumpas kurmaya çalıştılar. Şimdi yüzümüzü döndük. Hem işimizi yapacağız hem sizinle uğraşacağız. Bakalım kim bundan kazançlı çıkacak. Siz Tayyip Erdoğan’ı tanımıyorsunuz, siz Tayyip Erdoğan’ın yeteneklerini bilmiyorsunuz, siz Tayyip Erdoğan’ın millet sevgisini bilmiyorsunuz, siz Tayyip Erdoğan’ın dünya siyasetine hakimiyetini bilmiyorsunuz. Bak çırak çıkaracaksınız gene. Tayyip Erdoğan sizi yine çırak çıkartacak. Bunu göreceksiniz” ifadelerini kullandı.