İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1 yıl içinde 5 bin korucunun uzman çavuşluğa geçirileceğini belirterek, "Daha fazla varsa daha fazla da olur, Cumhurbaşkanımızın talimatıdır" dedi.

Soylu: Korucular uzman çavuşluğa geçirilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin'le birlikte Bingöl'de iftara katıldı. Soylu, 5 bin korucunun uzman çavuşluğa geçeceğini söyledi.

Korucuların statüsünde köklü değişiklik yapılacağını söyleyen Soylu, özlük haklarında önemli iyileştirmeler yaptıklarını belirtti.

Soylu "365 gün içerisinde 5 bin korucu inşallah uzman çavuşluğa geçmiş olacak. Daha fazla varsa daha fazla da olur. Bu, dünyanın hiçbir noktasında gerçekleşmeyecek bir olaydır ve Cumhurbaşkanımızın talimatıdır. Bu, sonuna kadar sizin hakkınız. Çünkü dünyanın tuzağına düşmeyen bir anlayışı sergiliyorsunuz" dedi.

UZMAN ERBAŞLIK İÇİN YAŞ SINIRI 32'YE YÜKSELTİLDİ

AA'nın aktardığına göre Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ise 27 yaşını geçmeyen korucuların jandarma uzman erbaş olabilmeleri için müracaatlarını beklediklerini söyledi. Süleyman Soylu'nun güvenlik korucularının jandarma uzman erbaş olabilmeleri için belirlenen 27 yaş sınırını az bulması üzerine Orgeneral Çetin, "32 yaş Sayın Bakanım." dedi.