Google Play Store
App Store

İçişleri Bakanı Süleman Soylu, doğu ve güneydoğudaki HDP'li belediyelere kayyum atanması sürecine ilişkin açıklama yaptı. Soylu, HDP’li belediyelere AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 'bunlardan' rahatsız olduğunu söylemesi üzerine kayyum atadığını söyledi.

Kaynak: İHA
Soylu'nun kayyum atanan belediyeler yorumu: Ben istedim bir göz, Erdoğan verdi iki göz
Fotoğraf: İHA

İçişleri Bakanı ve AKP İstanbul milletvekili adayı Süleyman Soylu, partisinin Gaziosmanpaşa Yıldıztabya Mahallesi'nde düzenlediği etkinliğe katıldı.

HDP'li belediyelere kayyum atanma sürecini anlatan Soylu, "Benim istediğim bir göz Recep Tayyip Erdoğan bana verdi iki göz. 2 gün sonra hepsini aldık" ifadelerini kullandı.

Soylu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Ben İçişleri Bakanı oldum. Cumhurbaşkanımız beni çağırdı. 'Süleyman, ben bu Güneydoğu'daki HDP'nin, PKK'nın belediyelerinden rahatsızım. Çünkü bunlar çocukları alıp dağa götürüyorlar. Devletin vergilerini PKK'ya gönderiyorlar. Onlar da kurşun olarak bizim Mehmetçiğimize dönüyor. Bunları derhal görevden alacaksın' dedi. Ya benim istediğim 1 göz, Tayyip Erdoğan bana verdi 2 göz. İki gün geçti, sabah 8'de hepsine bir operasyon, hepsini görevden aldık."