birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 22.08.2019 11:11

Soylu: Seçimler hukuk mahkemesi değildir

Soylu: Seçimler hukuk mahkemesi değildir

Seçilmiş belediye başkanlarına kayyum darbesi yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kayyumlara atamalarına ilişkin açıklama yaptı

"Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir. Seçimler de hukuk mahkemesi değildir" diyen Soylu, "Üç günden beri bu adamlar veya kadın bir şey dedi mi, demedi. Savunanlar da terör örgütüyle herhangi bir ilgisi yoktur diyemiyor. Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar" diyen Soylu, "Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir. Seçimler de hukuk mahkemesi değildir'' ifadesini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız