Sözcü TV, ana haber bülteni sunuculuğu için anlaştıkları gazeteci Fatih Portakal'ın 20 Mart'ta ekranlara döneceği yayının duyurusunu yaptı. Sözcü TV'den yapılan açıklamada, "Fatih Portakal ile Ana Haber Sözcü TV'de başlıyor!" denilirken Portakal'ın açıklamalarına da yer verildi: "Önemli bir süreçteyiz. Bu önemli süreci es geçemezsiniz. Sadece YouTube kanalında veya sosyal medyada bunu yapamazsınız. Televizyonda da olmak gerekiyor."

Sözcü TV, Fatih Portakal'ın ilk yayınını duyurdu

3 yıl önce Fox TV ile yollarını ayıran gazeteci Fatih Portakal Sözcü TV Ana Haber Bülteni ile ekranlara dönüyor. Fatih Portakal'ın sunuculuğunu yapacağı yayın 20 Mart'ta izleyiciyle buluşacak.

“20 Mart akşamı kimselere söz vermeyin” diyen Fatih Portakal, bu süreçte ekranda olması gerektiğini düşündüğünü dile getirererer, “Önemli bir süreçteyiz. Bu önemli süreci es geçemezsiniz. Sadece YouTube kanalında veya sosyal medyada bunu yapamazsınız. Televizyonda da olmak gerekiyor” dedi.

Sözcü TV'ye konuşan Portakal, “Sizi yeniden televizyona döndüren motivasyon, Türkiye'nin şu anda içinde bulunduğu durum mu?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Tabii onun da çok büyük etkisi var. Esas sorumluluklardan bir tanesi o. Çünkü Türkiye önemli bir virajda. Dönüşüme ve değişime inanıyorum. Bu değişimin yaşanması gerekiyor. Hiçbir zaman bir gazeteci mühendisliğine falan soyunmuyorum, siyaset mühendisliğine de soyunmuyorum. Hiçbir zaman insanları manipüle etmiyorum. Sadece bilgi veriyorum ve konuşuyorum. Televizyonda, benim önceki kurumumda çalıştığım gibi bir tarzım olacak. YouTube'da yaptığım yayınların aynısını burada yapacağım. Önemli olan insanlarda farkındalık yaratmak."

"ÖZGÜRLÜK İÇİNDE HABER PAYLAŞACAĞIZ"

Portakal izleyicilerine ise şu çağrıyı yaptı: “İzlesinler… Sözcü TV'yi, Sözcü Ana Haber'i izlesinler. Çünkü aynı tatta vereceğim. FOX'ta nasılsam, burada da aynı tarzda, aynı özgürlük içerisinde… Bu benim için çok çok önemli. Buradan her yere bu mesajı veriyorum. O özgürlük içerisinde, o bağlantısızlık içerisinde, o bağımsızlık içerisinde insanlarla hem haber paylaşacağız, hem beyin fırtınası yapacağız, insanlara bir pencere açmaya çalışacağız. Kimilerini öfkelendireceğiz ama izlediklerinde Türkiye gerçekliğini bulacaklar burada."

Toplumun her kesiminden izleyicisi olduğunu vurgulayan Portakal, “Herkesi kucaklayacağımı düşünüyorum. Çünkü vicdanı ile hareket eden bir insanım. Habercilikte bu çok önemlidir. Kimi vicdanını yitiren haberciler vardır, ben onlardan biri değilim. Hiçbir zaman da olmadım. Giderken de vicdanımla gittim, gelirken de vicdanımı dinleyerek geldim. Güzel olacak diye düşünüyorum. Herkese hayırlı olsun. SÖZCÜ'yü, SÖZCÜ Ana Haber'i izleyin. Farkındalık yaratacağız, sorgulatacağız, konuşacağız, lazım olan her şeyi yapacağız.”