Avcılar'da 1187 belediye işçisinin başlattığı grev bu sabaha karşı sözleşmenin imzalanması ile sona erdi. Avcılar Belediyesi işçileri, Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No'lu Şube ile SODEMSEN arasında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkmıştı.

Sözleşme imzalandı, Avcılar Belediyesi’nde grev sona erdi
Fotoğraf: Evrensel

Avcılar Belediyesi işçileri, Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No'lu Şube ile SODEMSEN arasında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkmıştı. Sözleşmenin imzalanması ile grev bu sabaha karşı sona erdi.

İlçede başta semt pazarları olmak üzere tüm cadde ve sokaklardaki çöp konteynerleri çöplerle dolarken dün sabaha karşı taraflar uzlaştı. Gün boyu süren teknik konulardaki maddelerin de kabul edilmesi ardından bugün saat 02.00'de Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Belediye-İş Sendikası yöneticileri ile masada sözleşmeyi imzaladı. Saat 22.30 sıralarında Çarşamba pazarının bulunduğu Merkez Mahallesi'nde bekleyen temizlik işçileri sendika yönetiminden gelen telefon üzerine temizlik çalışması başlattı. Sözleşmenin imzalanmasından yaklaşık 3 saat önce ilçedeki tamamen dolan ve cadde ve sokaklara taşan çöpler alınmaya başlandı. Avcılar Belediye Başkanı Hançerli, “Uzattığımız el sıkıldı. Avcılar'a, tüm işçilerimize hayırlı olsun. İstanbul ilçeleri arasında en iyi sözleşmelerden birini imzaladık" dedi.

DHA