birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 07.06.2018 20:40

SP İstanbul İl Başkanı: Şu anda müslüman denince akla rüşvet, yalan, iftira geliyor

SP İstanbul İl Başkanı: Şu anda müslüman denince akla rüşvet, yalan, iftira geliyor

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, CHP'ye dinsiz parti diyerek Saadet'in CHP ile yaptığı ittifakı eleştiren Fatih Erbakan'a tepki gösterdi. Sevim, "CHP'nin dinsiz olduğuna nasıl karar veriyor? Müslüman olup olmadığı bizi ilgilendirmez. Çok büyük bir ayıp. Camide yanımıza bir CHP 'li gelince saf mı değiştiriyor? Fatih Erbakan etrafındaki üç beş genç arkadaşla büyük bir hayal peşinde" dedi. Sevim öte yandan AKP'li yöneticilerin Saadet Partisi'ne oy vereceklerini kendilerine söylediklerini söyledi.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, "Bizzat Ak Parti'nin yönetiminde olan insanlardan bizim arkadaşlarımıza Saadet Partisi 'ne oy vereceğim diyenler var" dedi.

Saadet Partili Sevim'in açıklamaları şöyle:

"(Fatih Erbakan) CHP'nin dinsiz olduğuna nasıl karar veriyor? Müslüman olup olmadığı bizi ilgilendirmez. Çok büyük bir ayıp. Camide yanımıza bir CHP 'li gelince saf mı değiştiriyor? Fatih Erbakan etrafındaki üç beş genç arkadaşla büyük bir hayal peşinde. Vakıf oyuncağı yetmedi yeni bir oyuncak arıyorlar. Milli Görüş camiasında partisinin bir karşılığı olmaz. Erbakan Hoca, Milli Görüş hareketinin tek bir partisi var o da Saadet Partisi 'dir, Saadet Partisi dışında bir başkası çıkar biz de Milli Görüş partisiyiz derse palyaçoluk yapıyor olacaktır demişti. Şuanda babasının tarifiyle Fatih Erbakan 'ın kuracağı partinin karşılığı palyaçoluktur."

"İslamcı değil Müslümanız"

"Genel Başkanımız ben İslamcı değil Müslümanım diyor. Gerçekten devrim niteliğinde bir çıkış bu. İslamcıyım dediğiniz zaman karşılığınız yüzde 2, Müslümanım dediğiniz zaman yüzde 99, herkes Müslüman. İslamcıyız dediğimiz zaman yüzde 98 bize sırtını dönüyor, bizden endişe ediyor."

"Müslüman denince akla, hırsızlık, rüşvet geliyor"

"Müslüman hırsızlık da yapabilir, çalabilir de, rüşvet de alabilir, rüşvet de verebilir, yalan da söyleyebilir, iftira da edebilir algısı oluştu. Şu anda müslüman denince insanın aklına bu geliyor."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız