birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

“Şu Fatsa’nın Yolları” İzmir’de

BİRGÜN EGE 24.09.2021 10:35
“Şu Fatsa’nın Yolları” İzmir’de
Abone Ol google-news

BirGün EGE

Sol Kültür’ün desteği ile Nurşen Bakır tarafından hazırlanan “Şu Fatsa’nın Yolları” belgeselinin İzmir gösterimi 29 Eylül-Çarşamba günü İzmir’de gerçekleştirilecek. Konak Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek belgeselin gösterimi saat 19.00’da başlayacak. Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf’ın (TAKSAV) İzmir Temsilciliği tarafından gösterimi yapılacak belgesel için hazırlanan davette şu bilgilere yer verildi:


“Türkiye yetmişli yıllarda büyük ve çalkantılı bir dönem geçirdi. Fatsa direnişi ise o yıllarda yurt çapında yürütülen bu direniş mücadelesinin bir parçası olarak, Fatsa halkının ve Fatsalı devrimcilerin o mücadeleyi en ileri boyutlara ulaştırdığı bir örnek oldu. Dünü, bugünle buluşturarak, Fatsa’nın bugüne kadar vurgulanmayan yanlarını, arkasındaki büyük hareketi, mücadelenin içerisinde yer almış kadınları, devrimci gençleri, tüm neşeleriyle isyan eden çocukları, ellerinde tırpanlarıyla işçileri, köylüleri, emekçileri, Fatsa’nın tüm yönlerini bizlere taşıyan Nurşen Bakır’ın gerçekleştirdiği Şu Fatsa’nın Yolları belgeselimize davetlisiniz. Şu Fatsa’nın yollarında ne anlatılıyor?

Türkiye tarihinin bir döneminde 80 karanlığı öncesinde, Türkiye'nin bir Karadeniz kıyısındaki bir ilçede o günlerde nüfusu ancak 20 binlerde olan Fatsa'da ne oldu? Sahi neler oldu Fatsa'da?

Neler yaşandı Şu Fatsa'nın yollarında?” Bu soruları yanıt aranan “Şu Fatsa’nın Yolları” belgesel gösterisine katılımınız bizleri memnun edecektir.” BirGün EGE

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol