birgün

3° AÇIK

KADIN 20.01.2021 16:12

Süleyman Güngörmüş isimli erkek, evli olduğu Melek Güngörmüş’ü öldürdü

Süleyman Güngörmüş isimli erkek, evli olduğu astım hastası Melek Güngörmüş’ü öldürdü. Katil Güngörmüş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Süleyman Güngörmüş isimli erkek, evli olduğu Melek Güngörmüş’ü öldürdü

Silivri'de Süleyman Güngörmüş isimli erkek, evli olduğu astım hastası Melek Güngörmüş’ü boğarak öldürdü. Öldürülen kadının kız kardeşi; Astım hastası olduğunu bildiği halde 45 kilo ablamın boğazını sıkarak öldürüyor. Kadın cinayetlerinin son halkası benim ablam oldu" dedi.

DHA’da yer alan habere göre, daha önce de Melek Güngörmüş’e şiddet uyguladığı öğrenilen Süleyman Güngörmüş, Melek Güngörmüş'ün boğazını sıktı. Hareketsiz kalan kadını evde bırakarak kaçan Süleyman Güngörmüş akşam saatlerinde abisine olayı haber verdi. Süleyman Güngörmüş'ün abisi polis ve sağlık ekipleriyle birlikte eve gitti. Sağlık ekipleri hareketsiz halde yatan Melek Güngörmüş'ün yaşamını yitirdiğini tespit etti. Polis ekipleri Güngörmüş'ün yakınlarına haber verirken Melek Güngörmüş'ün cansız bedeni de otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Polise teslim olan Süleyman Güngörmüş emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Güngörmüş çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cinayetin ardından konuşan Güngörmüş’ün kardeşi Şimal Yazıcı, "En son Cumartesi günü beraber vakit geçirdik ablamla. Her zaman problemleri vardı ama bize yansıtmıyordu. Kimse etkilenmesin, herkes ben iyi bilsin diye bir şey anlatmıyordu. Astım hastası olduğunu bildiği halde 45 kilo ablamın boğazını sıkarak öldürüyor. Kadın cinayetlerinin son halkası benim ablam oldu. Ne yapacağımızı hiç bilmiyoruz. Biz hiç ölüm acısı yaşamadık daha önce ama en beterini yaşattılar bize" ifadelerine yer verdi.

Melek Güngörmüş'ün annesi Peyruze Ayaz ve babası Sait Ayaz da kızlarının katilinin en ağır cezayı almasını istedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol