birgün

14° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 09.04.2020 20:35

Süleyman Soylu: 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 kişi karantinada

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Star TV'de gündeme ilişikin açıklamalarda bulundu. Soylu, 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 kişinin karantinada olduğunu söyledi. Soylu, yurtlarda kalanların dahil edildiğinde sayının 138 bine yükseldiğini belirtti.

Süleyman Soylu: 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 kişi karantinada

Star TV'de gündeme ilişikin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirlere uymayan 26 bin kişiye adli ve idari para cezası kesildiğini açıkladı.

Soylu, 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 kişinin karantinada olduğunu, yurtlarda kalanların dahil edildiğinde sayının 138 bine yükseldiğini söyledi.

Soylu ayrıca, "Şu ana kadar salgınla ilgili 4 bin 186 internet hesabına işlem yaptık ve 667 kullanıcı tespit edildi. Bunların çoğu yurt dışında" şeklinde konuştu.

Soylu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"(Terörle mücadele) Yılbaşından itibaren 22 bin operasyon gerçekleştirdik. Türkiye'de şu anda asayiş konusunda en ufak bir problem söz konusu değil.

Genel olarak ölen terörist fotoğraflarını göstermekten imtina ederiz. Ama (Kulp saldırısını düzenleyenler) öldüğü zaman bunları kamuoyuyla paylaşacağız."

Büyükşehirlerde hayat hafta içi yüzde 85-90 oranında tam anlamıyla kendisini evine çekmiş durumda.

(Koronavirüsle mücadele için alınan tedbirlere uymayan) 26 bin kişiye adli ve idari ceza kesildi.

Şu anda 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, yurtlardakilerle 138 bin karantinada olan var.

Şu anda günde 10 milyon maske dağıtılıyor Türkiye'de 10 milyon maske üretiliyor. Çok yakın zamanda inşallah bu sayı 20 milyon ve üzerine çıkacak."

Soylu ayrıca, "Şu ana kadar salgınla ilgili 4 bin 186 internet hesabına işlem yaptık ve 667 kullanıcı tespit edildi. Bunların çoğu yurt dışında" şeklinde konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız