birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 31.10.2018 10:47

Sunucu Murat Başoğlu gözaltına alındı

Sunucu Murat Başoğlu gözaltına alındı

Sunucu Murat Başoğlu eski eşi Hande Bermek'i ölümle tehdit ettiği ve eski eşinin yanındaki arkadaşını darp ettiği iddiasıyla Muğla'nın Bodrum ilçesinde gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Murat Başoğlu, jandarma karakolundaki işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi.

Murat Başoğlu, eski eşi Hande Bermek'i ölümle tehdit ettiği, Bermek'in arkadaşı Emre Dönmez'i de darp ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Başoğlu, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı ile ilişki yaşadığı iddiasıyla 'hayasızca hareketlerde bulunmak' suçundan hakkında soruşturma başlatılan sunucu Murat Başoğlu ile eşi Hande Bermek Başoğlu, geçen yıl eylül ayında Kuşadası Adliyesi'nde, mal paylaşım protokolü imzalayıp, anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştı.

Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında 'hayasızca davranışta bulunmak' suçlamasıyla 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada geçen mart ayında her iki sanık için beraat kararı çıkmıştı.

Bodrum'da gözaltına alınan sunucu Murat Başoğlu, jandarma karakolundaki işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi.

Başoğlu, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Serbest bırakılan Başoğlu'nun adliyenin arka kapısından çıktığı öğrenildi.

sunucu-murat-basoglu-gozaltina-alindi-526301-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız