birgün

11° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 14.01.2021 13:06

Sunucu Sevim Gözay, 48 yaşında hayatını kaybetti

Gazeteci ve sunucu Sevim Gözay, 48 yaşında kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Sunucu Sevim Gözay, 48 yaşında hayatını kaybetti

HABER MERKEZİ

Gazeteci ve televizyon sunucusu Sevim Gözay, 48 yaşında hayatını kaybetti.

Gözay’ın ölüm haberini, Twitter’da arkadaşları duyurdu.

Sunucu ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Daha güleceğimiz çok şey vardı. Yarım kaldı hepsi. #SevimGözay” ifadelerini kullandı.

BirGün'ün ulaştığı Kopan, Gözay'ın bir süredir kanserle mücadele ettiğini ve hastalığın son dönemde oldukça ilerlediğini belirtti. Gözay'ın lenf kanseri olduğu öğrenildi.

Gazetemizin yazarlarından Ümit Alan da Gözay'la ilgili bir paylaşım yaparak şunları kaydetti:

"Sevim Gözay'ı kaybetmişiz, hastalığını öğrendiğim günlerde bir yazışmamızda 'insan hem çok güçlü hem ne zayıf bir varlık' demişti. Defalarca programlarına katıldığım ve işini yapış şekline hayran olduğum Sevim'i ben hep 'çok güçlü' tarafıyla hatırlayacağım. Çok üzüldüm."

Gazeteci ve eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ise “TV 8'in kuruluş sürecinde birlikte çalışma şansına sahip olduğum, çalışkanlığı ve yeteneğiyle tanıdığım #SevimGözay 'ı kaybetmişiz. Allah rahmet etsin... Sevenleri ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

SEVİM GÖZAY KİMDİR?

Sevim Gözay kültür, yaşam ve medya alanlarında yıllarca içerik üretti.

Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı.

Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı. Asistan olarak ‘Dr. Stress’, ‘Canlan Biraz’, yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak ‘Sabah Şekerleri’, ‘Hi-Fi’, ‘Netiket’, yönetmen-seslendiren olarak ‘İstanbulART’, sunucu-editör olarak ‘Şehrin Rengi’, ‘Dizikolik’, ‘Bazıları Sıcak Sever’ ve ‘Artist’ programlarını ekrana taşıdı.

Yeni nesil sinema programlarıyla beğeni kazanan Özay, 2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü’ne lâyık görüldü.

Gözay, son dönemde YouTube üzerinden yayınlar yapıyordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız