birgün

1° KAR YAĞIŞLI

'Süper Lig yayıncısı belli oldu' iddiası: "Bugün-yarın açıklanır"

Şansal Büyüka, Süper Lig yayın ihalesi sürecinin tamamlandığını ve yayın ihalesinin Digiturk'te kaldığını ileri sürdü. Büyüka, "Karar bugün-yarın açıklanır. Ancak bir önceki dönemde 350 milyon dolar olan yayın bedeli, bu defa yaklaşık 150 milyon dolar civarında olacak" ifadelerini kullandı.

MEDYA 20.04.2022 10:15
'Süper Lig yayıncısı belli oldu' iddiası: "Bugün-yarın açıklanır"
Abone Ol google-news

Milliyet yazarı Şansal Büyüka, bugünkü köşe yazısında, yeni dönemde Süper Lig yayın haklarının hangi kurumda olacağına dair bir kulis haberi verdi.

Süper Lig yayın ihalesinin Digiturk'te kaldığını iddia eden Büyüka, "Karar bugün-yarın açıklanır" diyerek bir önceki dönemde 350 milyon dolar olan yayın bedelinin, bu defa yaklaşık 150 milyon dolar civarında olacağını söyledi.

Şansal Büyüka'nın yazısındaki o bölüm:

"Yılan hikayesine dönen yayın ihalesi, iki yıl daha Digitürk’te kaldı. Karar bugün-yarın açıklanır. Ancak bir önceki dönemde 350 milyon dolar olan yayın bedeli, bu defa yaklaşık 150 milyon dolar civarında olacak. Gelirde büyük düşüş var. Bu konuda kimse Digitürk’ü suçlamasın, kulüpler yanlışı kendinde arasın."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol