birgün

11° AÇIK

GÜNCEL 18.03.2021 22:32

Susurluk davası avukatlarından İsmail Kavşut evinde ölü bulundu

Susurluk davası avukatlarından İsmail Kavşut’un, evinde ölü bulunduğu bildirildi. Kavşut, 3 Kasım 1996’da Susurluk’ta meydana gelen ve Abdullah Çatlı’nın ölümüyle sonuçlanan kazadaki kamyon şoförü Hasan Gökçe’nin avukatlığını yapmıştı.

Susurluk davası avukatlarından İsmail Kavşut evinde ölü bulundu

Balıkesir’de, 1996 yılında meydana gelen ‘Susurluk kazası’ndaki kamyonun şoförü Hasan Gökçe’nin bir dönem avukatlığını yapan İsmail Kavşut, evinde ölü bulundu.

DHA’da yer alan habere göre, Kavşut’un cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Balıkesir Barosu’na kayıtlı olan avukat İsmail Kavşut’un Susurluk’taki evinde hareketsiz yattığını gören yakınları, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, Kavşut’un hayatını kaybettiği belirlendi. Belediye tabibince yapılan ilk değerlendirmede Kavşut’un kalp krizine bağlı olarak hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde duruldu.

Kavşut’un cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Avukat İsmail Kavşut’un, 3 Kasım 1996’da Susurluk’ta meydana gelen ve Abdullah Çatlı’nın ölümüyle sonuçlanan kazadaki kamyon şoförü Hasan Gökçe’nin avukatlığını yaptığı öğrenildi.

‘SUSURLUK KAZASI’

Susurluk'ta 3 Kasım 1996'da polis müdürü Hüseyin Kocadağ, katliam zanlısı Abdullah Çatlı, DYP Urfa Milletvekili Sedat Edip Bucak ve Gonca Us'un bulunduğu Mercedes marka araç bir kamyona arkadan çarptı. Kazada Çatlı, Kocadağ ve Us öldü, Bucak ağır yaralandı. Bu dörtlünün neden ve nasıl aynı araçta bir araya geldiği sorusu yıllarca soruldu. Aranan bir katliam zanlısının bir emniyet müdürü ve milletvekili ile nasıl olup da aynı araçta olabildiğine ilişkin sorular ''Derin Devlet'' gerçeği ile karşılık buldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol