birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 21.08.2019 13:10

Tacize tepki gösteren kadının suratına elindeki kahveyi fırlattı

Tacize tepki gösteren kadının suratına elindeki kahveyi fırlattı

Seda Balmumcu

İstanbul Beşiktaş’ta, sözlü tacize maruz bırakılan bir kadın, tacize tepki gösterince tacizci erkek elindeki kahveyi kadının üzerine fırlattı. Konuyla ilgili açıklama yapan Nar Kadın Dayanışması, mobeselerle tespit edilen kişinin bir an önce bulunmasını istedi.

Tacize maruz bırakılan genç kadın S.Ö ise şöyle konuştu: “Balık pazarının oradan Kartal Heykeli’ne doğru yürüyordum . Birinin “saçlarının rengi orijinal değil galiba” dediğini duydum. Biriyle konuşuluyor yakınımda sandım kafamı çevirdim ve o kişinin bana söylediğini gördüm. Hemen yanımdaydı ve yüzüme söyledi 2. defa. Ben de tanışmadığımızı ve bu samimiyeti nereden bulduğunu sordum? “Ahırda mı yaşıyorsun insanlar böyle iletişim kurar bas git işine” gibi bir şey söyledi. Sonra yola devam ettim ama bir süre sonra tekrar laf atarak “Şu tipe bak” dedi. Ben de sinirlenip yanına gittim ve “Sen kime böyle laf atıyorsun sen kimsin” gibi şeyler söylemeye başladı. İtişme oldu o an ve elindeki kahveyi suratıma fırlattı. Bi süre gözümü açamadım. Bağırmaya başladım. İnsanlar toplanınca yalan söylemeye başladı. Sonra da uzaklaştı göremedim. Karakola gidip şikayet ettim. Mobeseden görüntülerini buldular.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız