birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 06.01.2020 09:58

Taha Gürbüz’den yeni tekli

Taha Gürbüz’den yeni tekli

Haber Merkezi

Taha Gürbüz, elektronik synth seslerle rock müziği öğelerini harmanladığı yeni teklisi “Öldür Beni”de, aynı zamanda solo kariyerindeki ilk düetini, alternatif müzikte sesini duyurmaya başlayan Ceren Kaan ile yaptı. Taha Gürbüz, sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait olan, başından sonuna her detayıyla birebir ilgilendiği “Öldür Beni” teklisi için, Umut Can Sevindik’in yönetmenliğinde çekilen klibi de aynı gün müzikseverlerin beğenisine sundu. Çekimleri, Dragos ve Kurtköy’de gerçekleşen klip, birbirini öldüresiye seven fakat ifade edemeyen bir çiftin, yolculukları boyunca duygularının bilinçaltı yansımalarını konu alıyor. 2017’de ilk solo albümü “Manyak” ı yayınlayan Taha Gürbüz, 2018’de müzikseverlerle paylaştığı “Söz mü?” parçasında kendini hissettiren sound değişikliğine 4. teklisi “Öldür Beni” ile devam ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız