birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Tahıl yüklü üç gemi daha Ukrayna'dan hareket etti

Ukrayna'dan tahıl sevkiyatı kapsamında 3 gemi daha Türkiye, İngiltere ve İrlanda’ya gitmek üzere hareket etti. Gemiler, İstanbul’un kuzeyinde Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından denetime tabi tutulacak.

DÜNYA 05.08.2022 08:20
Tahıl yüklü üç gemi daha Ukrayna'dan hareket etti İrlanda’ya gidecek olan Panama bayraklı NAVISTAR isimli gemi - AA
Abone Ol google-news

Milli Savunma Bakanlığı, Ukrayna limanlarından toplam 58 bin ton mısır taşıyan 3 geminin Türkiye, İngiltere ve İrlanda’ya gitmek üzere hareket ettiğini açıkladı.

Ukrayna’nın Çernomorsk Limanı’nda bekleyen mısır yüklü üç gemi daha bu sabah yola çıktı. Gemiler İstanbul’un kuzeyinde Müşterek Denetleme Timi tarafından denetime tabi tutulacak.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Ukrayna'dan İrlanda'ya gidecek olan ve 33 bin ton mısır taşıyan Panama bayraklı Navıstar isimli gemi Odessa Limanı'ndan hareket etti. Gemi İstanbul'un kuzeyinde Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından denetlenecek.

13 bin ton mısır taşıyan ikinci gemi Ukrayna'dan İngiltere'ye gitmek üzere Çernomorsk Limanı'ndan hareket etti. Malta bayraklı Rojen isimli geminin seyri de Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından takip ediliyor.

Ukrayna'nın Çernomorsk Limanı'nda bekleyen Polarnet isimli Türk bayraklı gemi de Karasu'ya gelmek üzere hareket etti. 12 bin ton mısır taşıyan gemi Karasu'ya varmadan önce İstanbul'un kuzeyinde Müşterek Denetleme Timi tarafından denetime tabi tutulacak.

MÜŞTEREK KOORDİNASYON MERKEZİ TEMSİLCİLERİ, UKRAYNA'YA GİDECEK GEMİDE DENETİM YAPTI

Öte yandan Ukrayna'nın Çernomorsk Limanı'ndan tahıl almaya gitmek üzere İstanbul'un kuzeyindeki demir yerinde bulunan Barbados bandıralı Fulmar S isimli boş geminin de Müşterek Koordinasyon Merkezi timi tarafından denetimine başlandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol