birgün

11° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 11.12.2019 13:52

TAKSAV 8. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’ne büyük ilgi

TAKSAV 8. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’ne büyük ilgi

BİRGÜN İZMİR

8.Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali devam ediyor. Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen ve 6 Aralık’ta başlayan 8. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 16 Aralık’ta sona erecek.

İzmir’de 2012 yılında düzenlenmeye başlayan Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali, bugüne kadar Merhaba, İtiraz, Dayanışma, Özgürlük, Umut, Cesaret ve Yaşamak temaları ile yapılırken, festivalin bu yılki teması “Birlikte Yapabiliriz” olarak belirlendi.

taksav-8-uluslararasi-izmir-tiyatro-festivali-ne-buyuk-ilgi-660175-1.

FESTİVAL ŞEHRİN HER YERİNDE

“Festival şehrin her yerinde” şiarı ile düzenlenen İzmir Tiyatro Festivali sadece İzmir merkezde değil, ilçeleri ile birlikte tüm İzmir’de gerçekleşiyor. Şehrin birçok salonunda, 19 ayrı sahne Kültürpark İzmir Sanat, Karşıyaka Hikmet Şimşek Kültür Merkezi, Ziya Gökalp Kültür Merkezi, Deniz Baykal kültür Merkezi, Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi, Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Konak Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi, Güzelyalı Kültür Merkezi, Türkan Saylan Kültür Merkezi, Gaziemir Atatürk Kültür merkezi, Karabağlar Muzaffer İzgü Sahnesi, Yaşar Üniversitesi salonu, Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu, Seferihisar Çağan Irmak Sahnesi, Menemen Kubilay Kültür Merkezi ile İnönü Kültür Merkezi, Bayraklı İsmet İnönü Kültür Merkezi, Tepekule, Buca Olimpik Havuz Salonu) ve sokaklarında izleyici ile buluşuyor.

İzmirlilere tiyatro ve sanat dolu bir 10 gün yaşatma hedefine sahip, tamamen gönüllülerden oluşan TAKSAV ekibi, her yıl daha çok katılımcı grup ve seyirciyi ağırlıyor. Festival oyunlarından davetiyeli olanlar ilgili Belediyelerden edinilebilirken, fiyatları 15 ila 40 lira arasında değişen oyunların biletleri de Biletinial Sitesi ya da TAKSAV’ın İzmir ofisinden alınabiliyor.

Festival’de dün İzmir Sanat Merkezi’nde TEATRA JIYANA NÛ grubunun Kürtçe TENÊ EZ (Sadece Ben) (13+) adlı oyunu sahnelendi.

FESTİVALDE BUGÜN

Festivalde bugün, İzmir Sanat Merkezi’nde Tiyatro Alesta grubu Beş Sevim Apartmanı(16+), Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde Tiyatro 1112 Garaj grubu Uymazcı(18+) ve Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu’nda Yol Sahne grubu Cephede Piknik(17+) adlı oyunları sahneye koyacak.

taksav-8-uluslararasi-izmir-tiyatro-festivali-ne-buyuk-ilgi-660176-1.

taksav-8-uluslararasi-izmir-tiyatro-festivali-ne-buyuk-ilgi-660177-1.

taksav-8-uluslararasi-izmir-tiyatro-festivali-ne-buyuk-ilgi-660178-1.

FESTİVALDE YARIN

Festivalde yarın ise, Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde Bam grubu Kader Can(16+), İzmir Sanat Merkezi’nde Impossible Theater-Irak grubu Yes Godot(16+) ve Karabağlar Muzaffer İzgü Salonu’nda Tiyatro 11 grubu Şişman Güzeldir(13+) adlı oyunları sahneye koyacak.

taksav-8-uluslararasi-izmir-tiyatro-festivali-ne-buyuk-ilgi-660179-1.

taksav-8-uluslararasi-izmir-tiyatro-festivali-ne-buyuk-ilgi-660180-1.

taksav-8-uluslararasi-izmir-tiyatro-festivali-ne-buyuk-ilgi-660181-1.