birgün

23° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 22.11.2019 14:53

Taksim'deki köpek iğneyle uyutularak barınağa götürüldü

Taksim'deki köpek iğneyle uyutularak barınağa götürüldü

Taksim Meydanı'nda Eylül ayında iki turist, sevmeye çalıştıkları iddia edilen sokak köpeği tarafından ısırılmışlardı. Aynı köpek dün saat 16.30 sıralarında Sibel Akbayrak isimli bir kadını ısırdı.

Kadının ısırılması üzerine Taksim Meydanı'nda kısa süreli korku ve panik yaşandı. Akbayrak'ın yardımına çevredekiler yetişti.

Köpek çevredekiler tarafından meydandan uzaklaştırılırken, olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan kadın, hastaneye kaldırıldı.

Aynı köpek 2017 yılında bir gencin çantasını kapmış, çevredekilerin de yardımıyla uzun uğraşlar sonucu çanta alınabilmişti.

Barınağa konulacak

Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, köpeği iğneyle etkisiz hale getirdikten sonra bir araca koyarak götürdü.

Köpek, klinikte yapılacak olan muayenesinin ardından barınağa konulacak. Bazı vatandaşlar, ekiplerin köpeğe olan müdahalesine tepki gösterdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız