birgün

24° AÇIK

Tanrıkulu'ndan Soylu'ya: Gelecekteki Dışişleri Bakanı olarak selamımı iletiyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Bu millet seni Dışişleri Bakanı değil, Dışişleri'nin lağımcısı bile yapmaz" sözleriyle hedef aldığı CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Soylu'ya yanıt verdi. Tanrıkulu, paylaştığı mesajda "Gelecekteki Dışişleri Bakanı olarak, şimdiki İçişleri Bakanı'na selam ve sevgilerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

SİYASET 19.06.2022 11:43
Tanrıkulu'ndan Soylu'ya: Gelecekteki Dışişleri Bakanı olarak selamımı iletiyorum
Abone Ol google-news

Kendisinden Dışişleri Bakanı olarak bahsedilen bir haberi alıntılayarak "Bu korku size yeter" mesajını paylaşması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından "Bu millet seni Dışişleri'nin lağımcısı bile yapmaz" sözleriyle hedef alınan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Soylu'ya yeni bir yanıt verdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Sezgin Tanrıkulu, Soylu'nun kendisini hedef aldığı bir haberi alıntılayarak "Gelecekteki Dışişleri Bakanı olarak, şimdiki İçişleri Bakanı'na selam ve sevgilerimi iletiyorum" notunu düştü.

Tanrıkulu'nun paylaşımı şu şekilde:

NE OLMUŞTU?

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, "Bayraktar Siha üretimi durduruldu. Dışişleri Bakanı Sezgin Tanrıkulu Türkiye'nin savaş suçu işleyen bu ölümcül silahlara ihtiyacı olmadığını söyledi. Siha üretim merkezini yurt dışına taşıması için Selçuk Bayraktar'a iki hafta süre tanındı" şeklindeki paylaşımı alıntılayarak üzerine "Bu korku size yeter troller. Ama emin olun adil olacağız" diye yazmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Gaziantep Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısında Tanrıkulu'nu bu paylaşım sebebiyle hedef almıştı. Soylu, Tanrıkulu'nu eleştirerek, "Geçmişi ancak Kılıçdaroğlu bilir. Adamın birisi çıkmış Dışişleri Bakanı olursam SİHA'ların üretimine son vereceğim diyor. Bu millet seni Dışişleri Bakanı değil, Dışişleri'nin lağımcısı bile yapmaz" ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol