Bir dönem Tansu Çiller'in danışmanlığını yapan Memduh Bayraktaroğlu, suç örgütü lideri Sedat Peker'in 5'inci videosunda anlattığı Özer Çiller ile gerçekleşen görüşmeyi doğruladı. Bayraktaroğlu, 2001 yılında yapılan görüşmeyi, "Doğru Yol Partisi'ni anamuhalefet partisi haline getirelim, ondan sonra da MHP'nin yerine hükümete biz girip destek olalım istiyorlardı, amaçları oydu" diyerek anlattı.

Tansu Çiller'in eski danışmanı anlattı: Özer Çiller-Sedat Peker görüşmesinde ne konuşuldu?

2000-2002 yılları arasında Tansu Çiller'in danışmanlığını yapan Memduh Bayraktaroğlu, Artı TV'de yayınlanan Haber Aktüel programında Petek Atıcı Türkmen'e suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarını değerlendirdi. Bayraktaroğlu, Sedat Peker'in 5'inci videosunda anlattığı Özer Çiller ile gerçekleşen görüşmeyi doğruladı.

Sol Haber'in aktardığına göre, Sedat Peker'in 5'inci videosunda bahsi geçen Bayraktaroğlu, kendisinin evinden Özer Çiller ve Peker görüşmesinin gerçekleştiğini doğruladı.

Bayraktaroğlu, 2001 yılında yapılan görüşmeyi, "Özer Çiller, Tansu Hanım'ın Sedat Peker'le görüşmek istediğini söyledi bana. ANAP içinde çok sayıda tanıdığı varmış. Onu seven sayan milletvekili varmış. O milletvekilleriyle görüşsün; Doğru Yol Partisi'ni anamuhalefet partisi haline getirelim, ondan sonra da MHP'nin yerine hükümete biz girip destek olalım istiyorlardı, amaçları oydu" diyerek anlattı.

"GÖRÜŞME SIR DEĞİLDİ"

Peker'i 1998 yılında 'gazeteci' kimliğiyle cezaevinde ziyaret ettiğini ve ilerleyen zamanda görüşmelerinin sürdüğünü belirten Bayraktaroğlu, görüşmenin kendisinin evinde yapılmasını da Peker'in istediğini söyledi.

"Ben bunun için ifade de verdim" diyen Bayraktaroğlu, görüşmenin bir sır olmadığını ve herkes tarafından bilindiğini ancak neden şimdi tekrar gündeme geldiğini anlayamadığını söyledi. Bayraktaroğlu, Özer Çiller-Sedat Peker görüşmesinin yalnızca ilk 5 dakikasında orada olduğunu, daha sonrasında ne konuşulduğunu bilmediğini kaydetti.

"SOYLU, DYP'DE HİÇ İSTEMEDİĞİM BİR ADAMDI"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ilişkin daha önce de eleştirileri olduğunu söyleyen Bayraktaroğlu, "Soylu, DYP'de hiç istemediğim bir adamdı. 'Bu adamı siyasete sokmayın, bu çocuk Türkiye'nin başına bela olur' diyen adamım" dedi.

Bayraktaroğlu, "Beni sevmeyen hatta benden nefret eden bir İçişleri Bakanı var" diye konuştu.

Tansu Çiller'in ekonomi politikaları ve o dönemde işlenen faili meçhul cinayetleri de eleştiren Bayraktaroğlu, "Faili meçhuller yüzünden bana DYP'lilerin yapmadığı kalmadı" dedi.

"Benim devletim cinayet işlemez, işlememeli" diyen Bayraktaroğlu, "Ama siz işlenmiş cinayetlerden devletin memurunu sorumlu tutarsanız bu devlet o memuru kovar hapse atar, yakar o memurun yerine başka memur getirir. Yani devletle mücadele edecekleri yerine kişilerle mücadele edildi. O işlemese başkaları işleyecekti. Yanlış olan devletin gücünü arkasına alıp cinayet işlemek" diye konuştu.