birgün

4° AÇIK

GÜNCEL 15.01.2022 11:46

Tantunici, müşterilere yeniden servis edilmesi için çalışanlara çöpten turşu biber toplattı

Kadıköy'de bir tantunicide çekilen görüntüler tepkiye neden oldu. İşletme sahibi, çöpe atılan yiyecekler 'israf oluyor' diye çalışanları azarlıyor, çöpleri karıştırıp biberleri tek tek toplatıyor. Üstelik bir video da çekerek bu biberlerin, hatta etlerin, yeniden servis edilmesini istiyor.

Tantunici, müşterilere yeniden servis edilmesi için çalışanlara çöpten turşu biber toplattı

Kadıköy'de, bir tantunicide kaydedildiği belirtilen görüntülerde işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberlerin tekrar yenilmek üzere çalışan işçilere toplatıldığı görüldü.

Çalışanların tek tek biberleri ayıkladığı sırada işletme sahibinin ''İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?'' diye ikazda bulunması dikkat çekti.

Görüntülerde, işletme sahibi tarafından çalışanların hem azarlandığı hem de çöpe atılan biberleri tek tek ayıkladığı görülüyor. Görüntülerde mekanın işletmecisi, ''Müşteri tabağına elini bile sürmüyor, ısırmıyor, niye çöpe atalım? Yıkayıp koyacağız'' dediği görülüyor.

"HAFTALIK İZİNLER İPTAL"

İşletmeci, personeline ise, ''Burayı kendi yeriniz gibi görmediğiniz müddetçe ensenizdeyim. Haftalık izinlerinizi de iptal ediyorum'' şeklinde seslendiği duyuluyor. Görüntünün işletme sahibi tarafından diğer şubelere gönderildiği öğrenildi. Gelen şikayetler sonrasında zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Görüntüler sonrası Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili inceleme başlatıldı. Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri ürünlerden numune topladı.

(DHA)