birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 20.11.2019 09:39

Tarih bölümüne akademik personel ilanı: Balkanlarda Madencilik üzerine çalışıyor olma şartı

Tarih bölümüne akademik personel ilanı: Balkanlarda Madencilik üzerine çalışıyor olma şartı

Karabük Üniversitesi rektörlüğü 5 Kasım'da, ilan vererek, “Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 10.07.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve ‘Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in ilgili hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır” resmi internet sitelerinden duyuru yaptı.

akademik-personel-ilani-yenicag-tarihi-alaninda-yuksek-lisans-yapiyor-olmak-ve-balkanlarda-madencilik-uzerine-calisiyor-olmak-651601-1.

BALKANLARDA ÇALIŞAN MADEN MÜHENDİSİ

18 personelin alınacağını duyuran üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümüne alınacak araştırma görevlisi için aranan koşula ise, “Tarih Bölümü Lisans Mezunu olup Yeniçağ Tarihi alanında tezli Yüksek Lisans yapıyor olmak ve Balkanlarda Madencilik üzerine çalışıyor olmak” şartı getirdi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YÜKSELDİ

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre, üniversitenin ilanı kısa sürede sosyal medyada yayılmaya başlarken, vatandaşlar da adrese teslim ilana tepki gösterdi. Aranan şartların bir kişiye işaret ettiğine vurgu yapan kullanıcılar, “Direkt isim yazsaydınız keşke” diyerek alana tepkilerini dile getirdiler.

ARANAN ŞARTLAR DEĞİŞTİRİLMELİ

Söz konusu araştırma görevlisi kadrosuna mevzuata aykırı şekilde “çalışma alanı” yazıldığını ve kadroların ilan edildiği bölüm mezunları yerine başka alanlara öncelik veriliğini dile getiren adaylar, “5 araştırma görevlisi kadrosunun ilan şartlarının yeniden gözden geçirilerek, “Balkanlarda Madencilik Üzerine Çalışıyor olmak” şartının iptal edilmesini ve diğer kadroların ilgili bölüm mezunlarına da fırsat verilmesi gerekmektedir” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız