birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Tarikat liderinin dışkısını yiyip idrarını içen 1'i çocuk 11 kişi öldü

Tayland’da 74 yaşındaki tarikat lideri Tawee Nanlan müritleri ile ormanda bir tören gerçekleştirdi. Törene katılan müritleri Nanlan'ın dışkısını yiyip idrarını içti. Müritlerinden 1'i çocuk 11 kişi öldü.

DÜNYA 11.05.2022 13:19
Tarikat liderinin dışkısını yiyip idrarını içen 1'i çocuk 11 kişi öldü
Abone Ol google-news

Tayland'da yaşanan bir tarikat töreninde yaşananlar ülkeyi ayağa kaldırdı. Kendisini "tüm dinlerin lideri" olarak tanımladığı öne sürülen 74 yaşındaki Tawee Nanlan, ormanda tören düzenledi.

53 yaşındaki Khun Jenjira isimli kadın 80 yaşındaki annesinin, tarikatın etkinliğine katıldığını ve tarikat üyelerinin annesinin etkinlikten ayrılmasına izin vermediğini söyleyince polis etkinliğe baskın yaptı.

Haber Global'in İngiliz Metro'dan aktardığı habere göre, polisin baskın yaptığı etkinlikte, 11 müridin cesedi bulundu.

ORMANDA TÖREN

74 yaşındaki tarikat lideri Tawee Nanlan müritleri ile ormanda tören yaptı. Törene katılan müritleri Nanlan'ın dışkısını yiyip idrarını içti. Müritlerinden 1'i çocuk 11 kişi öldü.

"HASTALIKLARA KARŞI KORUYOR"

Gözaltına alınan Nanlan, polise verdiği ifadede tüm dinlerin babası olduğunu, müritlerine dışkısını yedirip idrarını içirerek onları hastalıklara karşı koruduğunu söyledi. Fakat müritlerini hiçbir şekilde zorlamadığını müritlerinin kendi istekleriyle bu eylemi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bazı müritler de Nanlan'nın balgamını yüzlerine sürerek koronavirüse karşı bağışıklık kazandıklarını iddia etti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun